جستجو در مطالب و اشخاص
یوسف قاسمی گولک در سال 1342 در گولک از توابع استان گیلان متولد شد. وی پس از اتمام تحصیلات مقدماتی و کسب مدرک کاردانی ارتباطات، دانش خود را تا کارشناسی فقه ومبانی حقوق ارتقاء داد.قاسمی در سال 1386 با اتخاذ 27.08 درصد آراء به نمایندگی از مردم لاهیجان و سیاهکل وارد هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی شد. 

یوسف قاسمی در تاریخ 24 اسفند ماه 1386 به عنوان نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل از توابع استان گیلان وارد خانه ملت شد. وی با کسب 21.552 رای از مجموع 79.558 رای در مرحله اول انتخابات به هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت. در این دوره 28 طرح و لایحه توسط او به امضا رسید که برخی از آنها عبارتند از:- طرح اصلاح عنوان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر- طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- طرح ارتقای کیفی تولید خودرو داخلی- طرح افزایش توان اعتباری بانک ها و حمایت از تولید- طرح الزام دولت به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین- طرح پیگیری انتقال مقر دائمی سازمان ملل متحد از آمریکا- و ... 

بهمن سال 1388، برای نخستین بار بود که زمزمه ‌های طرح استیضاح مجید نامجو وزیر نیرو، از سوی برخی نمایندگان  "شوشتر" از استان "خوزستان" در مجلس هشتم، مطرح شد اما تا پایان سال 1388 به طور رسمی خبری از ارائه این طرح نشد.پس از آن در تابستان سال 1389، مجددا طرح استیضاح "مجید نامجو" با موضوع ضعف و ناتوانی مدیران، ناکارآمدی وزارت نیرو و محقق نشدن اهداف وزارتخانه، مشکلات موجود در حوزه آب و برق و رفع این مشکل‌ها در استان‌ها و ...، مطرح شد.4 اسفند ماه سال 1389، استیضاح "مجید نامجو" وزیر وقت نیرو، با 45 امضا از سوی نمایندگان مجلس از جمله یوسف قاسمی در 6 محور در مجلس هشتم اعلام وصول شد. فقدان مدیریت و برنامه ‌ریزی برای تصدی این وزارتخانه مهم، عدم اجرای تعهدات داده شده در گزارش برنامه در زمان رای اعتماد، طولانی شدن اجرای مصوبات دولت و تعهدات وزارت نیرو، فقدان برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی طرح‌های آبرسانی و تامین برق شهری و روستایی، طولانی شدن اجرای سدها و آبرسانی، مشکلات متعدد مردم و تضاد درون وزارتخانه از محورهای اصلی این استیضاح عنوان شده بود.سرانجام 15 اسفند سال 1389، "مجید نامجو" برای استیضاح به مجلس شورای اسلامی فراخوانده شد اما با تفاوت یک رای و با کسب اکثریت آراء در سمت خود ابقا شد. 

پس از حوادث انتخابات سال 1388 و دستگیری افراد آشوبگر، حدود 175 نماینده مجلس هشتم شورای اسلامی از جمله یوسف قاسمی، در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1389 در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس دستگاه قضایی ضمن اعتراض و اظهار شگفتی از احضار و محاکمه مدیران رسانه‌های انقلابی به دلیل شکایت سران فتنه، خواستار تسریع در محاکمه سران فتنه و رسیدگی به شکایات ملت ایران از آنان شدند. نمایندگان در این نامه برخورد با رسانه های انقلابی را باعث تنفس مصنوعی جریان فتنه خواندند.در پی صدور این نامه سرگشاده برخی افراد، جریانات سیاسی و رسانه‌ها با تشکیک در امضای 175 نماینده ملت، مدعی جعل برخی از این امضاء‌ها شدند از این رو برای تنویر افکار عمومی در تاریخ 24 خرداد سال 1389، اسامی تمامی نمایندگان امضاء کننده این نامه منتشرشد. 

پس از اعلام خبر انفصال حمید بقایی، رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی در دولت دهم، دومین خبر مهم این سازمان، در تاریخ 1 خرداد ماه 1390 منتشر شد: «برخی نمایندگان مجلس به دنبال تغییرات بزرگ در این سازمان هستند و می خواهند این سازمان را به وزارت فرهنگ و ارشاد ملحق کنند.»در جلسه علنی 22 خرداد ماه 1390 نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 149 رأی موافق، 42 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از 217 نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان، با یک فوریت طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موافقت كردند. طرح مذكور به امضای 83 نفر از نمایندگان مجلس  از جمله یوسف قاسمی گولک رسیده است. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۵:۲۳

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۵:۲۴

یوسف قاسمی گولک

خلاصه زندگی نامه

 یوسف قاسمی گولک، نماینده اصولگرای مردم لاهیجان و سیاهکل از توابع استان گیلان در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی بود. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع