جستجو در مطالب و اشخاص
یعقوب شیویاری در بهمن ماه سال 1347 در شهرستان "میانه" واقع در استان "آذربایجان شرقی" به دنیا آمد. وی دارای مدرک دکتری در رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز است.شیویاری پس از پایان تحصیلات دانشگاهی، در شبکه بهداشت و درمان میانه به عنوان پزشک و رئیس مرکز بهداشت میانه انجام وظیفه نمود. وی سپس در سال 1375 به عنوان قائم مقام اداره کل بیمه سلامت استان زنجان در آن استان انتخاب شد و پس از 10 سال مدیریت، نهایتا مسئولیت ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه را برعهده گرفت.اسفند سال 1394 که دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار شد، شیویاری توانست به عنوان نماینده مردم شهرستان "میانه" برای نخستین بار راهی خانه ملت شود. 

یعقوب شیویاری دوران ابتدایی را در دبستان "نیمه شعبان" و دوره راهنمایی را در مدرسه "ابوذر" گذراند؛ سپس تحصیلات متوسطه را در مدارس "امام خمینی(ره) و بوعلی سینا" در شهرستان "میانه" سپری نمود. وی پس از اخذ مدرک دیپلم و قبولی در کنکور سراسری، توانست به رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز راه یابد.شیویاری که در طول دوران تحصیلات دانشگاهی، عضو انجمن اسلامی دانشجویان و فعال در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بود؛ در نهایت تحصیلات عالی خود را تا مقطع دکتری در رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارتقا داد. 

-پزشک مرکز بهداشت شهرستان میانه -معاونت بهداشتی مرکز بهداشت شهرستان میانه -عضویت در شورای آموزش و پرورش شهرستان میانه -ریاست بهداشتی مرکز بهداشت شهرستان میانه -قائم مقام اداره کل بیمه سلامت استان زنجان -ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه -نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس دهم شورای اسلامی 

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 7 اسفند ماه سال 1394 برگزار شد و یعقوب شیویاری در این دوره از انتخابات با حمایت جبهه اصولگرایان، توانست با کسب 23919 رای از مجموع 94566 آراء ماخوذه در همان مرحله اول، به عنوان نماینده مردم "میانه" از توابع استان "آذربایجان شرقی" به خانه ملت راه یابد. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۱۶

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۱۷

یعقوب شیویاری

خلاصه زندگی نامه

 یعقوب شیویاری، نماینده اصولگرای مردم شهرستان "میانه" از استان "آذربایجان شرقی" در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که پیشتر رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه بود.  

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع