جستجو در مطالب و اشخاص
ولی ملکی در سال 1340 در روستای "قره باغلار" از شهرستان "مشکین شهر" واقع در استان "اردبیل" به دنیا آمد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران است.ملکی کار اجرایی را از سال 1358 با تاسیس جهاد سازندگی مشکین شهر آغاز نمود؛ سپس در کارخانجات مختلف از جمله شرکت زمزم تهران، بهنوش ایران، شیشه و گاز و شرکت بیلاسو و ... به عنوان مدیر عامل و یا رئیس هیئت مدیره خدمت کرد.اسفند ماه 1382، ملکی در انتخابات مجلس هفتم شورای اسلامی شرکت کرد و در مرحله اول این انتخابات به عنوان نماینده مردم شهرستان "مشکین شهر" به مجلس راه یافت. وی پس از چندی با شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، توانست برای دومین بار نمایندگی مردم شهرستان "مشکین شهر" در مجلس شورای اسلامی را برعهده گیرد. 

ولی ملکی دوران تحصیلش را از کلاس اول تا پنجم ابتدایی در روستای "قره باغلار" و از ششم ابتدایی تا سطح دیپلم را در مشکین شهر(خیاو) گذراند. در سال 1355 از دبیرستان "منوچهری" دیپلم گرفت و در همان سال در رشته مهندسی صنایع غذایی دانشگاه تبریز قبول شد. وی در این دوره که همزمان با مبارزات انقلابی علیه حکومت پهلوی دوم بود، به عنوان یکی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تبریز فعالیت داشت و همین امر سبب شد تا به مدت سه ماه از تحصیل محروم شود.ملکی نهایتا در سال 1362 مدرک کارشناسی خود را اخذ کرد؛ او سپس مقطع کارشناسی ارشد را در همان رشته از دانشکده مهندسی صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران به پایان رساند. 

-موسس و عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی مشکین شهر از سال های 1358 تا 1360 -مسئولیت واحد صنایع غذایی استان تهران به مدت یک سال -مدیریت تولید، مدیریت کارخانه و مدیرعامل شرکت زمزم تهران از سال های 1364 تا 1371 -مدیرعامل شرکت بهنوش ایران (اسکول سابق) از سال های 1371 تا 1378 -سرپرست و رئیس هیات مدیر شرکت بیلاسو (استار سابق)، همزمان با مدیریت شرکت بهنوش ایران به مدت 3 سال -مدیرعامل شرکت شیشه و گاز از سال های 1378 تا 1383 -ریاست هیات مدیره شرکت گوشتیران (آرزومان سابق) -نایب رئیس هیات مدیره شرکت مهندسی سامیک -دبیر ستاد هماهنگی انجمن اسلامی کارخانجات غرب تهران و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی استان تهران از سال های 1371 تا 1383 -نماینده مردم شهرستان "مشکین شهر" در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی -قائم مقام و عضو هیئت مدیره شرکت ایران خودرو دیزل - نائب رئیس هیئت مدیره شرکت دخانیات ایران از سال های 1388 تا 1390 -ریاست هیئت مدیره شرکت چرخشگر -ریاست هیئت مدیره شرکت ایدم (تولید موتورهای دیزلی) در سال 1392 -قائم مقام و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری سمند -مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه "اقتصاد مولد" -نماینده مردم شهرستان "مشکین شهر" در مجلس دهم شورای اسلامی  

مجلس هفتم ولی ملکی در اول اسفند ماه 1382 در انتخابات مجلس هفتم شورای اسلامی شرکت کرد و در همان مرحله اول با کسب 24715 رأی از مجموع 67437 آراء ماخوذه، به عنوان نماینده مردم "مشکین شهر" به مجلس شورای اسلامی راه یافت. وی در این دوره به عنوان یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خدمت کرد. مجلس دهم 7 اسفند سال 1394، دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار شد. در این دوره ولی ملکی با حمایت جبهه اصلاح طلبان، توانست در همان مرحله اول با کسب 22 هزار و 457 رای، از مجموع 83 هزار و 799 رای صحیح، به عنوان نماینده مردم شهرستان "مشکین شهر" به مجلس دهم راه یابد. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۰۷

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۰۸

ولی ملکی

خلاصه زندگی نامه

 ولی ملکی، نماینده اصلاح طلب مردم شهرستان "مشکین شهر" از استان "اردبیل" در مجلس دهم شورای اسلامی که پیشتر سابقه حضور در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی را در کارنامه پارلمانی خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع