جستجو در مطالب و اشخاص
مهدی مهدوی 13 اردیبهشت 1363 در صباشهر شهریار متولد شد. وی از سال 1370 والیبال را شروع کرد و سابقه حضور در باشگاههای لیگ والیبال ایران را دارد.وی به همراه تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات لیگ جهانی، جام جهانی والیبال، بازیهای آسیایی، قهرمانی مردان والیبال آسیا و جام کنفدراسیونهای والیبال آسیا به عنوان "پاسور" دوم نقش ایفا کرده است. 

مھدی مهدوی در لیگ برتر والیبال کشور، سابقه حضور در باشگاههای داماش گیلان، سایپا البرز، پیشگامان کویر یزد و باریج اسانس کاشان را دارد. وی در باشگاه "سایپا البرز" کاپیتان بود و همچنین در باشگاه "باریج اسانس" در غیاب "علیرضا نادی" این سمت را برعهده داشت. 

مهدی مهدوی به همراه تیم ملی در مسابقات مختلف آسیایی حضور داشت و افتخاراتی را برای میهن کسب کرد.از جمله؛ نائب قهرمانی در بازیهای آسیایی 2010 "گوانگژو" در چین،دو دوره قهرمانی در جام کنفدراسیونهای والیبال آسیا در سالهای 2008 و 2010 و یک دوره نائب قهرمانی در سال 2012  دو دوره قهرمانی در مسابقات قهرمانی والیبال مردان آسیا در سالهای 2011 و 2013. 

لیگ جهانی والیبال بطور سالیانه برگزار می شود که بیست و پنجمین دوره لیگ جهانی والیبال در سال 2014، با شیوه‌ای متفاوت با دوره‌های گذشته، در سه سطح و با حضور 28 تیم از دوم خردادماه سال 1393 آغاز شد و به مدت 45 روز یعنی تا 15 تیرماه 1393 ادامه داشت. مهدی مهدوی که در آن زمان برای باشگاه "باریج اسانس" کاشان بازی می کرد همراه با تیم ملی جمهوری اسلامی در این لیگ حضور داشت. ایران در این دوره از مسابقات موفق شد رتبه چهارم را کسب کند و جواز حضور در رقابتهای قهرمانی جهانی 2014 لهستان را بدست آورد. ایران در لهستان به مقام ششم این رقابتها رسید.لازم به ذکر است که ایران با شکست تیمهای مصر و زاپن برای اولین بار در سال 2013 در بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی حضور پیدا کرد. 

مهدی مهدوی در مصاحبه ای که با مجله "راه زندگی" داشت در مورد ورزشکار حرفه ای گفت: «تمرین خوب و توجه به نكاتی كه مربی می گوید [از ویژگیهای یک ورزشکار خوب است]. برای اینكه ورزشكاری حرفه ای باشی باید سعی كنی حتی یک جلسه تمرین را از دست ندھی و بیشترین بھره را از تمرینات ببری.»وی در پاسخ به این سوال که اگر به گذشته برگردد آیا باز هم والیبال را انتخاب می کند، گفت: «صد در صد. من از این رشته خیلی راضی ام. به همان نسبت که خیلی ها عاشق رشته ای مثل فوتبال هستند، من نیز والیبال را دوست دارم.» مهدی مهدوی آینده والیبال کشور را درخشان پیش بینی کرد و گفت: «اگر برنامه ھمان طور پیش برود كه این روزھا می رود به طور قطع می توانیم به بھترین جایگاه در دنیا برسیم. تلاش خانواده والیبال نتیجه داد و خدا را شكر كسی نمی تواند بگوید كه اینھا شانسی بوده و تصادفی به دست آمده است.»وی در مورد نقش رئیس فدراسیون و مسئولان در موفقیت والیبال، گفت: «نگاه آنھا موجب شد تا والیبال به اینجا برسد. خوش فكری موجب می شود تا مدیر یا مربی، تفكری واگرا و خلاقانه داشته باشد.»مهدوی "تماشاگران" و "اسپانسر" و "پخش مستقیم بازیهای" را یک مثلثی می داند که در کنار هم معنی پیدا می کنند و باعث تقویت هم می شوند. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۱۵:۵۰

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۱۵:۵۱

مهدی مهدوی

خلاصه زندگی نامه

 مهدی مهدوی، در سالهای درخشش والیبال کشور در لیگ جهانی و قهرمانی جهان، پاسور تیم ملی بود. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع