جستجو در مطالب و اشخاص
سید محمد هادی نژاد حسینیان در سال 1325  در تهران به دنیا آمد. وی پس از اتمام تحصیلات ابتدائی و متوسطه، وارد دانشگاه تهران شد و در دانشکده فنی به تحصیل در رشته مهندسی راه و ساختمان پرداخت. در سال 1349 با درجه فوق لیسانس راه و ساختمان فارغ التحصیل شد و تا سال 1345  به فعالیت در شرکتهای عمرانی پرداخت. در آن سال عازم آمریکا شده و به تحصیل در رشته حمل و نقل در مقطع دکتری پرداخت ولی به علت پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357، تحصیل را نیمه کاره رها کرده به کشور بازگشت. وی فعالیت های سیاسی خود را در تشکل دانشجویی انجمن اسلامی دانشگاه تهران و سپس انجمنهای اسلامی دانشجویان ایرانی آمریکا و کانادا متمرکز کرده بود. هادی نژاد حسینیان در سال 1356، رئیس شورای رهبری انجمنهای اسلامی دانشجویان آمریکا و کانادا بوده و سردبیری نشریه "نصر" ارگان انجمن فوق رابرعهده داشت. وی در کابینه "میرحسین موسوی" به وزارت راه برگزیده شد، سپس در کابینه "آیت الله هاشمی رفسنجانی"، وزیر صنایع سنگین شد. وی در دوره اول وزارت "کمال خرازی" در دولت اصلاحات در وزارت خارجه، سفیر دائم ایران در سازمان ملل و سپس به نمایندگی ایران در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) انتخاب شد، وی هم چنین یکی از مقامات ارشد وزارت نفت بود. وی در سال 1393 با حکم "غلامرضا شافعی" به عنوان عضو جدید هیات مدیره سازمان مدیریت صنعتی معرفی شد. 

مسئول بخش عمرانی بنیاد جانبازان وزیر راه و ترابری در کابینه آیت الله مهدوی کنی و میر حسین موسوی معاون مهندسی و طرحهای وزارت نفت وزیر صنایع سنگین در دولت اول و دوم آیت الله هاشمی رفسنجانی معاون مهندسی طرحهای وزارت نفت نماینده دائمی ایران در سازمان ملل متحد یک دوره معاون بین الملل وزارت نفت  

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۲۳:۲۰

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۲۳:۲۱

محمد هادی نژاد حسینیان

خلاصه زندگی نامه

 سید محمدهادی نژادحسینیان، وزیر راه و ترابری در کابینه آیت‌ الله مهدوی کنی و میرحسین موسوی که در کابینه اول و دوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز وزیر صنایع سنگین بود. او یک دوره به عنوان نماینده دائمی ایران در سازمان ملل متحد خدمت کرد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع