جستجو در مطالب و اشخاص
محمدرضا شهیدی فرد در سال 1348 در مشهد به دنیا آمد. او دانش آموخته رشته سینما از دانشگاه تهران است. شهیدی فرد حضور در عرصه رسانه را از نوجوانی آغاز کرد و از سال 1368 به صورت حرفه ای وارد رادیو شد و در سال 1370 با برنامه "تا هشت و نیم" به تلویزیون رفت و پس ازآن هم برنامه هایی چون "مردم ایران سلام" و "پارک ملت" را اجرا و تهیه کرد. او به عنوان یکی از اعضای کمیته کارشناسی گویندگان رادیوی وتلویزیون است. او از جمله مجریان و برنامه سازان تلویزیون است.  

محمد رضا شهیدی‌ فرد گویندگی را از 13 سالگی در رادیو مشهد آغاز کرد. او در ویژه برنامه سالگرد رادیو در سال 1388 درباره چگونگی ورود خود به رادیو گفت: «حدود 27 سال پیش وقتی من کلاس دوم راهنمایی بودم، مدرسه من را به رادیو معرفی کرد وقتی به رادیو رفتم آقای آتش ‌افروز را آن جا دیدم و او متنی را به من داد که بخوانم و همان تست گویندگی من شد و سپس گوینده رادیو مشهد شدم.» نخستین اجرا در تلویزیون او در سال 1368 در دانشگاه تهران قبول شد و تحصیلات خود را در رشته سینما ادامه داد. او در رادیو علاوه بر گویندگی، به عنوان گزارشگر و سردبیر چند برنامه در گروه فرهنگ و هنر نیز فعال بود تا اینکه به واسطه آتش افروز به تلویزیون آمد و برنامه "تا هشت و نیم" را اجرا کرد.دیدگاه شهیدی فرد به اجرا در رادیو و تلویزیون شهیدی فرد درباره تفاوت احساس خود در رادیو و تلویزیون اظهار کرد: «من در رادیو حس بهتری دارم چون شائبه هایی که در تلویزیون آدم دچارش می شود در رادیو امکان بروز ندارد، رادیو قدرت متفاوتی در مقایسه با رسانه‌ ای مانند تلویزیون دارد، امکان برقراری یک رابطه به دور از تظاهر در رادیو بیشتر وجود است ضمن این که رادیو در مقایسه با تلویزیون، امکان نزدیکی به فضایل انسانی را بیشتر دارا است. کلام مهمترین اطیه حضرت حق به آدمی است و وجه ممیزه انسان با سایر خلایق همین کلام است، کلام در رادیو غالب است ولی در تلویزیون نقش ثانوی دارد، در فرهنگ شرقی این عقیده وجود دارد که شنیدن افضل تر از دیدن است ضمن اینکه انسان از طریق گوش در مقایسه با چشم کمتر فریب می خورد.»  

شهیدی فرد سال 1385 برنامه صبحگاهی "مردم ایران سلام" را در شبکه 2 سیما اجرا، تهیه و کارگردانی کرد. برنامه "مردم ایران، سلام" یک روزنامه تلویزیونی بود که موضوعات مهم کشور را مورد بحث و بررسی قرار می ‌داد. "پارک ملت" برنامه دیگر محمدرضا شهیدی فرد، از مرداد ماه 1390 در گروه اجتماعی شبکه اول سیما آغاز شد. او علاوه بر اجرا، تهیه کنندگی و کارگردانی این برنامه را برعهده داشته است. این برنامه به اعتقاد شهیدی فرد تمرینی برای گفتگو است که با موضوعات مختلف و با حضور چهره های سرشناس پخش شد. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۴۰:۱۹

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۴۰:۲۰

محمدرضا شهیدی فرد

خلاصه زندگی نامه

 محمدرضا شهیدی فرد، از مجریان تلویزیون که علاوه بر اجرا، تهیه کنندگی و کارگردانی برنامه هایی چون: "مردم ایران سلام" و "پارک ملت" را در کارنامه خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع