جستجو در مطالب و اشخاص
مجید قناد در سال 1333 در خرمشهر به دنیا آمد. او دارای لیسانس کارگردانی و بازیگری دانشگاه هنرهای زیبا است. او فعالیت در عرصه هنر را با تئاتر آغاز کرد. او ابتدا با برنامه های تلویزیونی هنر و ادبیات کودکان ونوجوانان در صدا و سیمای اهواز آغاز کرد، پس از آن در صدا و سیمای مرکز اصفهان به تهیه کنندگی و کارگردانی پرداخت و مدتی را نیز در صدا و سیمای مرکز خرم آباد مشغول بکار بود. او در سال 1362 همزمان با تحصیل در تهران به عنوان مجری، تهیه کننده و کارگردان در شبکه 2 سیما مشغول بکار شد. برنامه های بسیاری از جمله مسابقات، نمایش، ‌جنگ های مختلف، سریال، همکاری با تلویزیون جام جم و خانه سینما از فعالیتهای اوست. قناد در فعالیتهای سینمایی از جمله "شهر در دست بچه ها" و "همه دختران من" به عنوان بازیگر ایفای نقش نموده و در طول سال ها به عنوان مجری و کارگردان برنامه های فرهنگی و هنری در مناسبات های مختلف در سازمان ها از جمله دانشگاه های شهید بهشتی، صنعتی شریف، دانشگاه اصفهان و شرکت های برق، پتروشیمی و.... فعالیت داشته است. او که معروف به "عمو قناد" است یکی از محبوب ترین مجری های برنامه های کودک است که از "مدرسه تا مدرسه" را به عنوان اولین کار تلویزیونی اش ثبت کرد و با برنامه "فیتیله جمعه تعطیله" به اوج رسید. او بر نامه "جمعه به جمعه، خونه به خونه" را نیز بر روی آنتن داشت که با استقبال خوبی روبه رو شد.  

قناد فعالیت هنری خود را از زمان تحصیل در خرمشهر با تئاتر آغاز نمود و در سال 1355 با برنامه های تلویزیونی هنر و ادبیات کودکان و نوجوانان در صدا وسیمای آبادان ادامه داد. او در سال 1358 در دانشگاه هنری دراماتیک در رشته بازیگری و کارگردانی مشغول به تحصیل شد که با شروع جنگ تحمیلی و تعطیل شدن دانشگاه در سال 1359 فعالیت خود را در صدا و سیمای مرکز اصفهان در زمینه تهیه کنندگی و کارگردانی آغاز کرد. قناد از سال 1361 به بعد در صدا و سیمای مرکز خرم آباد مشغول به کار شد و در سال 1362 همراه با ادامه تحصیل در تهران، به عنوان مجری، تهیه کننده و کارگردان در شبکه 2 سیما تهران مشغول به کار شد.  

برنامه "فیتیله جمعه تعطیله" برنامه "فیتیله جمعه تعطیله" یکی از شادترین برنامه های تلویزیونی بود؛ برنامه ای که می توان آن را در ردیف برنامه های موزیکال قرار داد، سرودهای شاد این برنامه باعث شده بود تا بچه ها و حتی بزرگترها از دیدن این برنامه لذت ببرند. این برنامه به تهیه کنندگی و اجرای قناد بر روی آنتن شبکه 2 سیما رفت سالها بدون وقفه در تمامی جمعه ها و اعیاد تعطیل از شبکه دو سیما پخش شد اما در دی ماه 1389، قناد از این برنامه کنار رفت. این برنامه در پایان سال 1389 در حالی به روی آنتن رفت که عموهای فیتیله ای: محمد مسلمی، حمید گلی و علی فروتن از ای برنامه خداحافظی کرده بودند و نمایش های قدیمی آنها روی آنتن رفت. برنامه "جمعه به جمعه خونه به خونه" قناد در تابستان سال 1391 با برنامه "جمعه به جمعه خونه به خونه" وارد دور جدید اجراهای خود شد. قناد که تهیه کنندگی و کارگردانی این برنامه را بر عهده داشت، گفت: «بیشتر سعی ما بر آموزش مهارت‌های زندگی است و با آوردن داستان‌های قدیمی و جدیدی سعی بر آموزش کودک داریم و تلاش کرده‌ایم بخش طنز کار آسیبی به قسمت‌های آموزشی وارد نکند.» این برنامه نیز در اردیبهشت ماه 1393 مدتی متوقف شد تا شاهد برنامه ای با ساختار و ترکیب جدیدتری باشد. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۴۰:۳۷

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۴۰:۳۸

مجید قناد

خلاصه زندگی نامه

 مجید قناد، مجری برنامه های کودک که سالها سابقه تهیه کنندگی، کارگردانی و مجری گری برنامه های زنده کودکان را برعهده داشته است. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع