جستجو در مطالب و اشخاص
ماموستا عبدالرحمن خدایی فرزند "مصطفی" در سال 1320 در یكی از روستاهای شهرستان بانه استان كردستان متولد شد. وی پس از اتمام دروس مقدماتی به تحصیل در زمینه علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد رسید.ماموستا خدایی در سال 1365 در مرکز تربیت معلم "بیجار" استان کردستان به تدریس اشتغال یافت و از سال 1362 تا سال 1373 ریاست هیئت مدیره هلال احمر بانه را بر عهده داشت. همچنین دبیر شورای روحانیت و امام جمعه شهرستان های بانه و سنندج از توابع استان کردستان در کارنامه سوابق وی به چشم می خورد.در سال 1385 ماموستا عبدالرحمان خدایی به نمایندگی از مردم کردستان به چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری راه یافت.  

ماموستا خدایی دروس ابتدایی خود را در زادگاهش گذراند و سپس علوم دینی را در نزد عالمان اهل سنت از جمله: "ملا باقر مدرس"، "ملا سید علی خالدی"، "ملا عبدالله حیدری"، "ملا عبدالله محمدی"، "محمود محمدی" و "ملا محمد صدیق مجتهدی" آموخت و به درجه اجتهاد رسید. 

ماموستا عبدالرحمان خدایی در تاریخ 24 آذرماه 1385 به عنوان نماینده مردم کردستان، به چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری راه یافت. 

- تدریس در مرکز تربیت معلم بیجار- رئیس و عضو هیئت مدیره هلال احمر بانه از توابع استان کردستان- دبیر شورای روحانیت شهرستان بانه- امام جمعه شهرستان بانه- نماینده مردم کردستان در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری- امام جمعه مردم سنندج واقع در کردستان- معاون مركز اسلامی بانه 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۰۰

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۰۰

ماموستا عبدالرحمان خدایی

خلاصه زندگی نامه

 ماموستا عبدالرحمان خدایی، نماینده مردم کردستان در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مردم اهل تسنن بانه و سنندج که مسئولیت شوراى روحانیت و ریاست هیئت مدیره هلال احمر بانه را در کارنامه سوابق خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع