جستجو در مطالب و اشخاص
لارنس هاروی زیگر (Lawrence Harvey Zeiger) معروف به لری کینگ در 19 نوامبر 1933 در منطقه بروکلین نیویورک آمریکا به دنیا آمد. لری کینگ در دهه 50 کار خود را به عنوان خبرنگار رادیوی محلی در فلوریدا ‌آغاز کرد. او یکی از پرسابقه ترین و مشهورترین مجریان شبکه تلویزیونی CNN آمریکا بود که از زمان ریاست جمهوری جرالد فورد با همه روسای جمهور آمریکا گفت و گو کرد. آخرین رئیس جمهوری که کینگ در برنامه با او مصاحبه کرد، باراک اوباما بود. او با چهره های مشهور سیاسی و هنری از سراسر جهان گفت و گو کرده است؛ چهره هایی چون: "ولادمیر پوتین"، رئیس جمهور وقت روسیه، "هیلاری کلینتون"، وزیر سابق امور خارجه امریکا، "جورج دبلیو بوش"، رئیس جمهور سابق امریکا، "بیل کلینتون"، رئیس جمهور سابق امریکا، "جورج بوش"، رئیس جمهور سابق امریکا، "هوگو چاوز" رئیس جمهور سابق ونزوئلا، "تام کروز"، بازیگر امریکایی، "مارلون براندو"، بازیگر امریکایی، "آنجلینا جولی"، بازیگر امریکایی، "نانسی ریگان" همسر رونالد ریگان، "سلین دیون" خواننده امریکایی، "لورا بوش"، همسر جورج بوش، محمود احمدی نژاد" رئیس جمهور سابق ایران و ... او در دسامبر 2010 پس از اجرای آخرین برنامه خود در شبکه CNN پس از 25 سال سابقه حضور خداحافظی کرد. کینگ در می 2013 اجرای گفت ‌وگوی تلویزیونی شبکه‌ RT که یک شبکه تلویزیونی روسی انگلیسی زبان است را بر عهده گرفت.  

در مورد اجراهای لری کینگ گفته می ‌شود که بیش از 40 هزار گفت و گوی رادیو تلویزیونی اجرا کرده است. او مدتی مجری برنامه ‌ای شبانه در شبکه تلویزیونی CNN با نام "اجرای زنده لری کینگ" بود. شهرت او به خاطر گفت و گوی زنده با چهره‌ های مشهور سیاسی و هنری از سراسر جهان بود؛ شخصیت‌های سیاسی مشهوری از جمله: محمود احمدی نژاد، باراک اوباما، ولادیمیر پوتین، هوگو چاوز، جورج دبلیو بوش، جورج بوش، بیل کلینتون، هیلاری کلینتون، مونیکا لوینسکی، کالین پاول، الگور و ... او همچنین با ستاره‌های سینما و موسیقی نیز مصاحبه‌ های جنجالی اجرا کرده است؛ از جمله گفت و گو با "مارلون براندو"، "الیزابت تیلور"، "سلین دیون"، "آنجلینا جولی"، "جیم کری"، "مدونا"، "تام کروز" و ...  

تسلط لری کینگ در اجرا از نکات قابل توجه در برنامه زنده او به حساب می آمد به طوریکه او در سال 2009 در گفت و گویی با روزنامه "نیویورک پست" در خصوص اجرای برنامه های گفت و گو با شخصیت‌ها گفت که در این برنامه‌ ها هیچ سوالی را از پیش طراحی و پیش نویس نمی ‌کند اما لری کینگ در مصاحبه زنده ‌ای که با محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران در سال 2010 انجام داد، مجبور شد برنامه را 13 بار قطع کند. 

لری کینگ 16 دسامبر سال 2010 پس از 25 سال پخش در یک روز معین و از یک شبکه، آخرین برنامه خود را از آنتن پخش شبکه CNN اجرا و برای همیشه خداحافظی کرد. او هنگامی که برنامه خود را آغاز کرد، گفت: «هنگامی که 25 سال پیش کار خود را در استودیویی کوچک در واشنگتن آغاز کردم هیچ وقت فکر نمی‌کردم به چنین شهرتی دست یابم.» او پس از ‌آن تنها در برنامه‌ های تلویزیونی که از وی به عنوان مهمان دعوت می شود، حضور می‌یابد. نام لری کینگ در کتاب "گینس" به گزارش دیجیتال اسپای‌، نام لری کینگ به عنوان مجری که برنامه ‌اش سال‌های طولانی در تلویزیون پخش شده، در کتاب رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده است. این برنامه رکوردی را برای طولانی‌ مدت ‌ترین برنامه‌ پخش‌شده با یک مجری و در یک زمان مشخص به‌ جا گذاشت.  

در می 2013، "RT" که شبکه‌ تلویزیونی روسی- انگلیسی ‌زبان است، لری کینگ مجری باسابقه‌ آمریکایی را برای اجرای گفت ‌وگوی سیاسی خود برگزید. این شبکه توسط دولت روسیه راه‌اندازی شده و پیش از این برنامه‌ زنده‌ دیگری را با مجری‌ گری کینگ به صورت آنلاین پخش کرده بود. لری کینگ درباره‌ همکاری خود با "RT" گفت: «ترجیح می ‌دهم از افرادی که بر سر قدرت هستند سوال بپرسم تا این که به جای آن‌ها صحبت کنم. نوع جدیدی از برنامه‌ها را با "RT" عرضه می ‌کنم زیرا این شبکه از جنجال ‌برانگیزی امتناع نمی‌ کند و به افرادی که از سوی دیگر رسانه‌ ها نادیده گرفته می ‌شوند، فرصت حرف زدن می‌ دهد.»  

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۵۱:۲۰

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۵۱:۲۱

لری کینگ

خلاصه زندگی نامه

 لارنس هاروی زیگر، مجری شبکه تلویزیونی CNN امریکا که به دلیل گفت و گو با چهره های مشهور سیاسی و هنری سراسر جهان به شهرت رسیده است. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع