جستجو در مطالب و اشخاص
فریده اولاد قباد در سال 1349 در شهرستان "کوهدشت" واقع در استان "لرستان" به دنیا آمد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم اجتماعی است.اولاد قباد از دهه 70 به بعد، 20 سال سابقه تدریس در مدارس آموزش و پرورش استان تهران را در کارنامه آموزشی خود به ثبت رساند.مشاور مدیریت آموزش و پرورش منطقه 10 تهران، عضویت در جامعه فرهنگیان و ایثارگران شهر تهران، عضویت در کمیته‌ های آسیب‌های اجتماعی و سلامت اداری، مسئولیت امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش تهران و ... از دیگر سوابقی است که در کارنامه اجرایی و آموزشی اولاد قباد دیده می شود.اسفند سال 1394 که دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار شد، اولاد قباد توانست به عنوان نماینده مردم شهرستان های "تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر" از توابع استان "تهران" برای نخستین بار راهی خانه ملت شود.اولاد قباد همسر شهید دکتر "صادق یارمحمدی" است؛ شهید یارمحمدی در مرداد سال 1367، در منطقه اسلام آباد غرب در عمليات "مرصاد" بر اثر اصابت گلوله خمپاره به درجه رفيع شهادت نائل آمد. 

فریده اولاد قباد پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه، به اخذ مدرک دیپلم نائل آمد. وی سپس در سال 1369 با شرکت در کنکور سراسری، در رشته علوم اجتماعی دانشگاه اصفهان پذیرفته شد. او در حین تحصیل، از سال 1370 به تدریس در رشته علوم انسانی در دبیرستان ها اشتغال یافت.اولاد قباد پس از چندی، تحصیلات دانشگاهی خود را از سر گرفت و توانست در سال 1379 در رشته مردم شناسی از دانشگاه تهران مرکز، مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ کند. 

-مشاور مدیریت آموزش و پرورش منطقه 10 استان تهران -عضویت در جامعه فرهنگیان و ایثارگران شهر تهران -کارشناس امور بانوان و جوانان آموزش و پرورش تهران -مسئولیت امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان تهران -عضویت اصلی در ستاد ثبت نام مدارس تهران -بازرس مدارس شاهد شهر تهران -مدرس دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در تربیت معلم شهدای مکه تهران -نماینده مردم شهرستان های "تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر" در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی عضویت در کمیته های آموزشی و فرهنگی -عضویت در کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی شهر تهران -عضویت در کمیته فرهنگی و اجتماعی زنان و دختران آموزش و پرورش شهر تهران -عضویت در کمیته سلامت اداری آموزش و پرورش -عضویت در کمیته ستاد شاهد و امور ایثارگران -عضویت در کمیته طرح مدرسه مروج سلامت -عضویت در کمیته پروژه مهر آموزش و پرورش -عضویت در کمیته انتصاب مدیران آموزش و پرورش -عضویت در کمیته ورزش بانوان 

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 7 اسفند ماه سال 1394 برگزار شد و فریده اولاد قباد در این دوره از انتخابات با حمایت جبهه اصلاح طلب، توانست با کسب 1262112 رای از مجموع 3246991 آراء ماخوذه در همان مرحله اول، به عنوان نماینده مردم "تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر" از توابع استان "تهران" در خانه ملت حضور یابد. 

فریده اولاد قباد علاوه بر فعالیت های اجرایی، فرهنگی و آموزشی، مقالاتی را در زمینه های سیاسی، آسیب های اجتماعی و روانشناسی در کارنامه پژوهشی خود به رشته تحریر درآورده است که می توان به "همه چشم را شسته اند براي جور ديگر ديدن"، منتشر شده در روزنامه "اعتماد" و "قهر با انتخابات به سود تندروهاست"، منتشر شده در روزنامه "شرق" اشاره کرد. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۴۶

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۴۷

فریده اولاد قباد

خلاصه زندگی نامه

 فریده اولاد قباد، نماینده اصلاح طلب مردم شهرستان های "تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر" در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که پیشتر به عنوان یکی از اعضای جامعه فرهنگیان و ایثارگران شهر تهران و مسئول امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان تهران خدمت کرد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع