علی نصیریان در پانزدهم بهمن ماه 1313 در تهران به دنیا آمد. او فعالیت هنری خود را سال 1331 با بازی در تئاتر "جامعه باربد" آغاز کرد؛ از اولین فعالیتهای او بازی در نمایش "بلبل سرگشته" بود که علاوه بر بازی، نگارش نمایشنامه آن را هم بر عهده داشت و توانست جایزه نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی را از آن خود کند. نخستین تجربه نصیریان در عرصه سینما با فیلم "گاو" به کارگردانی داریوش مهرجویی بود. بازی در این فیلم تأثیر فراوانی را بر حضور او در عرصه سینما گذاشت. نصیریان علاوه بر داریوش مهرجویی با کارگردان هایی چون علی حاتمی، "فریدون گله" و ... همکاری کرد. او پس از پیروزی انقلاب نیز با فیلمی در ژانر کودک و نوجوان به عنوان "مدرسه ای که می رفتیم" در عرصه سینما حضور یافت و با ادامه فعالیتهای هنری خود، بازی های ماندگاری را از خود بر جای گذاشت: بازی در سریال تلویزیونی "سربداران"، بازی در فیلم سینمایی "بوی پیراهن یوسف"، فیلم سینمایی "شکارچی شنبه" و ...

علی نصیریان در پانزدهم بهمن ماه 1313 در تهران به دنیا آمد. او فعالیت هنری خود را سال 1331 با بازی در تئاتر "جامعه باربد" آغاز کرد؛ از اولین فعالیتهای او بازی در نمایش "بلبل سرگشته" بود که علاوه بر بازی، نگارش نمایشنامه آن را هم بر عهده داشت و توانست جایزه نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی را از آن خود کند. نخستین تجربه نصیریان در عرصه سینما با فیلم "گاو" به کارگردانی داریوش مهرجویی بود. بازی در این فیلم تأثیر فراوانی را بر حضور او در عرصه سینما گذاشت. نصیریان علاوه بر داریوش مهرجویی با کارگردان هایی چون علی حاتمی، "فریدون گله" و ... همکاری کرد. او پس از پیروزی انقلاب نیز با فیلمی در ژانر کودک و نوجوان به عنوان "مدرسه ای که می رفتیم" در عرصه سینما حضور یافت و با ادامه فعالیتهای هنری خود، بازی های ماندگاری را از خود بر جای گذاشت: بازی در سریال تلویزیونی "سربداران"، بازی در فیلم سینمایی "بوی پیراهن یوسف"، فیلم سینمایی "شکارچی شنبه" و ...


نصیریان پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی خود به هنرستان هنرپیشگی تهران که بعدها دانشکده هنرهای دراماتیک نامیده شد، رفت؛ او با اتمام دوره تحصیل وارد گروه‌های تئاتری شد و فعالیت هنری خود را در رشته بازیگری دنبال کرد. حضور در گروه تئاتر "جامعه باربد" در سال 1331 آغازگر فعالیت‌های او در این عرصه است. او در تئاتر "باربد" از استادانی چون "رفیع حالتی" و "اسماعیل مهرتاش" بهره برد و به مدت 1 سال کاراموز این گروه تئاتری شد.   اولین تجربیات در عرصه بازیگری از اولین کارهای نصیریان در عرصه بازیگری، ایفای نقش در نمایش "بلبل سرگشته" بود که خود نگارش نمایشنامه آن را برعهده داشت و توانست در سال 1335 جایزه نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی را از آن خود کند. در همین دوران بود که او آثار دیگری در عرصه نمایشنامه نویسی را به رشته تحریر درآورد. نصیریان پس از "بلبل سرگشته" تئاترهای‌ فراوانی چون "امیر ارسلان"، "بنگاه تئاترال"،‌ "بازرس" و "آگهی ازدواج"، "پهلوان کچل"، "چوب به دست‌های ورزیل"، "طلسم حریر"، "مرد ماهی گیر"، "استعمال دخانیات ممنوع"، "مردی که مرده بود" و "خود نمی‌دانست"، "عروسی باقرخان"، "بازی سیاه"، "آی بی کلاه آی باکلاه"، "بهترین بابای دنیا"، "بیگانه ‌ای در خانه" و "آنتیگون" را یا به اجرا رساند و یا در آنها به ایفای نقش پرداخت. "هزاردستان" و تئاترهای تلویزیونی مانند "سوزن ‌بانان" از جمله کارهای به یاد ماندنی او است.   
نصیریان پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی خود به هنرستان هنرپیشگی تهران که بعدها دانشکده هنرهای دراماتیک نامیده شد، رفت؛ او با اتمام دوره تحصیل وارد گروه‌های تئاتری شد و فعالیت هنری خود را در رشته بازیگری دنبال کرد. حضور در گروه تئاتر "جامعه باربد" در سال 1331 آغازگر فعالیت‌های او در این عرصه است. او در تئاتر "باربد" از استادانی چون "رفیع حالتی" و "اسماعیل مهرتاش" بهره برد و به مدت 1 سال کاراموز این گروه تئاتری شد.     اولین تجربیات در عرصه بازیگری  از اولین کارهای نصیریان در عرصه بازیگری، ایفای نقش در نمایش "بلبل سرگشته" بود که خود نگارش نمایشنامه آن را برعهده داشت و توانست در سال 1335 جایزه نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی را از آن خود کند. در همین دوران بود که او آثار دیگری در عرصه نمایشنامه نویسی را به رشته تحریر درآورد.  نصیریان پس از "بلبل سرگشته" تئاترهای‌ فراوانی چون "امیر ارسلان"، "بنگاه تئاترال"،‌ "بازرس" و "آگهی ازدواج"، "پهلوان کچل"، "چوب به دست‌های ورزیل"، "طلسم حریر"، "مرد ماهی گیر"، "استعمال دخانیات ممنوع"، "مردی که مرده بود" و "خود نمی‌دانست"، "عروسی باقرخان"، "بازی سیاه"، "آی بی کلاه آی باکلاه"، "بهترین بابای دنیا"، "بیگانه ‌ای در خانه" و "آنتیگون" را یا به اجرا رساند و یا در آنها به ایفای نقش پرداخت.  "هزاردستان" و تئاترهای تلویزیونی مانند "سوزن ‌بانان" از جمله کارهای به یاد ماندنی او است.   

فیلم "گاو" نخستین فعالیت سینمایی علی نصیریان بوده است. حضور گسترده او در عرصه تئاتر و همکاری با "عباس جوانمرد"، "مهرداد اسکویی"، "عزت الله انتظامی"، غلامحسین ساعدی و "جعفر والی" شرایط رشد را برای او فراهم آورد و او در سال 1348 برای بازی در فیلم "گاو" ساخته داریوش مهرجویی دعوت شد. بازی در این فیلم باعث حضور مداوم و مستمر نصیریان در عرصه سینما شد.   فعالیت های سینمایی پیش از انقلاب  نصیریان پس از حضور در نخستین کار سینمایی اش، فیلمنامه "آقای هالو" را با همکاری داریوش مهرجویی نوشت و در سال 1349 به کارگردانی مهرجویی به نمایش در آمد. بازی در فیلم‌های سینمایی "ستارخان" ساخته علی حاتمی‌ و "پستچی" داریوش مهرجویی در سال 1351، "مهر گیاه" ساخته "فریدون گله" در سال 1354، "سرایدار" به کارگردانی "خسرو هریتاش" در سال 1355 و "دایره مینا" به کارگردانی "داریوش مهرجویی" در سال ‌1357، حضور سینمایی نصیریان پیش از انقلاب در عرصه سینما بود.   فعالیت های سینمایی بعد از انقلاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نصیریان با فیلم "مدرسه ای که می رفتیم" به کارگردانی مهرجویی در سال 1359 کار خود را در عرصه سینما از سر گرفت. این فیلم اثری در ژانر کودک و نوجوان بود. دهه 60 اوج حضور نصیریان در عرصه سینما بود؛ او در فیلمهایی چون "فصل خون"، "بند"، "آفتاب نشین ها"، "جایزه" و "کمال الملک" ایفای نقش کرد. حضور او در نقش تاریخی موجب شد تا برای بازی در سریال تلویزیونی "سربداران" به کارگردانی "محمد علی نجفی" در سال 1363 حضور پیدا کند؛ ایفای نقش خوب او در این سریال منجر شد کارگردان های زیادی که در زمینه تولیدات تاریخی فعالیت می کردند، از او دعوت کنند. نصیریان 1 سال بعد بازی در نقش اصلی فیلم "کفش های میرزا نوروز" به کارگردانی "محمد متوسلانی" را پذیرفت.  از دیگر فیلمهایی که نصیریان در دهه 60 در آنها ایفای نقش کرده است میتوان: "جاده های سرد"، "ناخدا خورشید"، "شیر سنگی"، "دزد و نویسنده"، "ترنج"، "سال های خاکستری"، "روز باشکوه" و "پول خارجی" را نام برد.  
فیلم "گاو" نخستین فعالیت سینمایی علی نصیریان بوده است. حضور گسترده او در عرصه تئاتر و همکاری با "عباس جوانمرد"، "مهرداد اسکویی"، "عزت الله انتظامی"، غلامحسین ساعدی و "جعفر والی" شرایط رشد را برای او فراهم آورد و او در سال 1348 برای بازی در فیلم "گاو" ساخته داریوش مهرجویی دعوت شد. بازی در این فیلم باعث حضور مداوم و مستمر نصیریان در عرصه سینما شد.     فعالیت های سینمایی پیش از انقلاب   نصیریان پس از حضور در نخستین کار سینمایی اش، فیلمنامه "آقای هالو" را با همکاری داریوش مهرجویی نوشت و در سال 1349 به کارگردانی مهرجویی به نمایش در آمد.  بازی در فیلم‌های سینمایی "ستارخان" ساخته علی حاتمی‌ و "پستچی" داریوش مهرجویی در سال 1351، "مهر گیاه" ساخته "فریدون گله" در سال 1354، "سرایدار" به کارگردانی "خسرو هریتاش" در سال 1355 و "دایره مینا" به کارگردانی "داریوش مهرجویی" در سال ‌1357، حضور سینمایی نصیریان پیش از انقلاب در عرصه سینما بود.     فعالیت های سینمایی بعد از انقلاب  پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نصیریان با فیلم "مدرسه ای که می رفتیم" به کارگردانی مهرجویی در سال 1359 کار خود را در عرصه سینما از سر گرفت. این فیلم اثری در ژانر کودک و نوجوان بود.  دهه 60 اوج حضور نصیریان در عرصه سینما بود؛ او در فیلمهایی چون "فصل خون"، "بند"، "آفتاب نشین ها"، "جایزه" و "کمال الملک" ایفای نقش کرد. حضور او در نقش تاریخی موجب شد تا برای بازی در سریال تلویزیونی "سربداران" به کارگردانی "محمد علی نجفی" در سال 1363 حضور پیدا کند؛ ایفای نقش خوب او در این سریال منجر شد کارگردان های زیادی که در زمینه تولیدات تاریخی فعالیت می کردند، از او دعوت کنند. نصیریان 1 سال بعد بازی در نقش اصلی فیلم "کفش های میرزا نوروز" به کارگردانی "محمد متوسلانی" را پذیرفت.   از دیگر فیلمهایی که نصیریان در دهه 60 در آنها ایفای نقش کرده است میتوان: "جاده های سرد"، "ناخدا خورشید"، "شیر سنگی"، "دزد و نویسنده"، "ترنج"، "سال های خاکستری"، "روز باشکوه" و "پول خارجی" را نام برد.   

سینمای ضد صهیونیست یکی از ژانرهای خاص است که با توجه به اینکه یک اثر هنری تأثیری به مراتب بیشتر از ده ها سخنرانی، مقاله و سمینار می تواند داشته باشد، باید بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار گیرد. فیلم "شکارچی شنبه" ساخته "پرویز شیخ طادی" از جمله آثار ضد صهیونیستی است که علی نصیریان بازی در نقش اصلی آن را برعهده دارد. این فیلم در سال 1388 تولید و پس از 2 سال یعنی در سال 1390 به اکران درآمد. گفته شده زمانی که شیخ طادی نقش اصلی این فیلم را به نصیریان پیشنهاد داد، یادآور شد که در صورت بازی در این فیلم امکان لغو ویزایش برای آمریکا (برای دیدن فرزندش که ساکن امریکا است) وجود دارد و علی نصیریان با قبول آن، بازی در این فیلم را ذخیره ای برای آخرت خود دانست.   تمجید رهبر معظم انقلاب از بازی علی نصیریان در "شکارچی شنبه" در مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره بین المللی جام جم، 25 دی ماه 1392، عزت الله ضرغامی، رئیس وقت سازمان صداوسیما، در سخنرانی خود از حضور "محمد علی کشاورز" با وجود کسالتشان قدردانی کرد و در ادامه از علی نصیریان سخن گفت که در جمع حضور داشت: «ایشان [نصیریان] در کنار همه شایستگی‌هایشان بسیار منظم و مقید هستند و حضور منظم ایشان برای دیگران الگو است. در یکی از انتخابات‌های گذشته، ایشان رأس ساعت و در همان ابتدای زمان آغاز انتخابات برای حضور در انتخابات آمده بود که یکی از خبرنگاران ما در گفت‌وگو با وی از آقای نصیریان پرسیده بودند که چرا انقدر زود تشریف آوردید؟ و پاسخ داده بودند که در کار خیر باید عجله کنیم. این وظیفه‌ای است که بر عهده ما است. چند دقیقه بعد که فرمایشات رهبر معظم انقلاب در هنگام رأی دادن ایشان از رسانه ملی پخش شد اولین توصیه مهم رهبر معظم انقلاب هم همین بود که در کار خیر باید عجله کنیم.» عزت ‌الله ضرغامی با اشاره به بازی علی نصیریان در فیلم سینمایی "شکارچی شنبه" گفت: «آقای نصیریان در عرصه هنر هم کارهای بسیار بزرگ و خوبی داشتند. در همین رابطه بازی شایسته ایشان در فیلم سینمایی "شکارچی شنبه" ساخته آقای پرویز شیخ طادی که در جمع ما حضور دارند را یادآوری می‌کنم. بازی فاخر ایشان ارزش دیگری به این کار داد. چندین بار از رهبر معظم انقلاب شنیدم که فرمودند بازی جناب آقای نصیریان این فیلم را باورپذیرتر کرد.»  
سینمای ضد صهیونیست یکی از ژانرهای خاص است که با توجه به اینکه یک اثر هنری تأثیری به مراتب بیشتر از ده ها سخنرانی، مقاله و سمینار می تواند داشته باشد، باید بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار گیرد. فیلم "شکارچی شنبه" ساخته "پرویز شیخ طادی" از جمله آثار ضد صهیونیستی است که علی نصیریان بازی در نقش اصلی آن را برعهده دارد. این فیلم در سال 1388 تولید و پس از 2 سال یعنی در سال 1390 به اکران درآمد.  گفته شده زمانی که شیخ طادی نقش اصلی این فیلم را به نصیریان پیشنهاد داد، یادآور شد که در صورت بازی در این فیلم امکان لغو ویزایش برای آمریکا (برای دیدن فرزندش که ساکن امریکا است) وجود دارد و علی نصیریان با قبول آن، بازی در این فیلم را ذخیره ای برای آخرت خود دانست.     تمجید رهبر معظم انقلاب از بازی علی نصیریان در "شکارچی شنبه"  در مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره بین المللی جام جم، 25 دی ماه 1392، عزت الله ضرغامی، رئیس وقت سازمان صداوسیما، در سخنرانی خود از حضور "محمد علی کشاورز" با وجود کسالتشان قدردانی کرد و در ادامه از علی نصیریان سخن گفت که در جمع حضور داشت: «ایشان [نصیریان] در کنار همه شایستگی‌هایشان بسیار منظم و مقید هستند و حضور منظم ایشان برای دیگران الگو است. در یکی از انتخابات‌های گذشته، ایشان رأس ساعت و در همان ابتدای زمان آغاز انتخابات برای حضور در انتخابات آمده بود که یکی از خبرنگاران ما در گفت‌وگو با وی از آقای نصیریان پرسیده بودند که چرا انقدر زود تشریف آوردید؟ و پاسخ داده بودند که در کار خیر باید عجله کنیم. این وظیفه‌ای است که بر عهده ما است. چند دقیقه بعد که فرمایشات رهبر معظم انقلاب در هنگام رأی دادن ایشان از رسانه ملی پخش شد اولین توصیه مهم رهبر معظم انقلاب هم همین بود که در کار خیر باید عجله کنیم.»  عزت ‌الله ضرغامی با اشاره به بازی علی نصیریان در فیلم سینمایی "شکارچی شنبه" گفت: «آقای نصیریان در عرصه هنر هم کارهای بسیار بزرگ و خوبی داشتند. در همین رابطه بازی شایسته ایشان در فیلم سینمایی "شکارچی شنبه" ساخته آقای پرویز شیخ طادی که در جمع ما حضور دارند را یادآوری می‌کنم. بازی فاخر ایشان ارزش دیگری به این کار داد. چندین بار از رهبر معظم انقلاب شنیدم که فرمودند بازی جناب آقای نصیریان این فیلم را باورپذیرتر کرد.»   

علی نصیریان جزو بازیگران با سابقه عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون است که در این زمینه همواره پرتلاش و فعال بوده است؛ او در فیلمهای سینمایی بسیاری نقش آفرینی کرده است که عبارتند از: -"گاو" محصول سال 1348 -"آقای هالو" محصول سال 1349 -"ستارخان" محصول سال 1351 -"پستچی" محصول سال 1351 -"مهرگیاه" محصول سال 1354 -"سرایدار" محصول سال 1355 -"دایره مینا" محصول سال 1357 -"مدرسه‌ای که می‌رفتیم" محصول سال 1359 -"فصل خون" محصول سال 1360 -"بند" محصول سال 1360 -"آفتاب نشین‌ها" محصول سال 1360 -"جایزه" محصول سال 1361  -"کمال الملک" محصول سال 1362 -"سربداران" محصول سال 1363 -"کفش‌های میرزانوروز" محصول سال 1364 -"جاده‌های سرد" محصول سال 1364 -"ناخداخورشید" محصول سال 1365 -"شیر سنگی" محصول سال 1365 -"دزد و نویسنده" محصول سال 1365  -"ترنج" محصول سال 1365 -"سال‌های خاکستری" محصول سال 1367 -"روز باشکوه" محصول سال 1376 -"پول خارجی" محصول سال 1386 -"عشق من ـ شهر من" محصول سال 1380 -"شعله‌های خشم" محصول سال 1371 -"بوی پیراهن یوسف" محصول سال 1374 -"برج مینو" محصول سال 1374 -"کمیته مجازات" محصول سال 1377 -"زندانی 707" محصول سال 1380 -"دیوانه‌ای از قفس پرید" محصول سال 1381 -"شاه خاموش" محصول سال 1382 -"جزیره آهنی" محصول سال 1383 -"پستچی سه بار در نمی ‌زند" محصول سال 1387 -"شکارچی شنبه" محصول سال 1388  
علی نصیریان جزو بازیگران با سابقه عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون است که در این زمینه همواره پرتلاش و فعال بوده است؛ او در فیلمهای سینمایی بسیاری نقش آفرینی کرده است که عبارتند از:  -"گاو" محصول سال 1348  -"آقای هالو" محصول سال 1349  -"ستارخان" محصول سال 1351  -"پستچی" محصول سال 1351  -"مهرگیاه" محصول سال 1354  -"سرایدار" محصول سال 1355  -"دایره مینا" محصول سال 1357  -"مدرسه‌ای که می‌رفتیم" محصول سال 1359  -"فصل خون" محصول سال 1360  -"بند" محصول سال 1360  -"آفتاب نشین‌ها" محصول سال 1360  -"جایزه" محصول سال 1361   -"کمال الملک" محصول سال 1362  -"سربداران" محصول سال 1363  -"کفش‌های میرزانوروز" محصول سال 1364  -"جاده‌های سرد" محصول سال 1364  -"ناخداخورشید" محصول سال 1365  -"شیر سنگی" محصول سال 1365  -"دزد و نویسنده" محصول سال 1365   -"ترنج" محصول سال 1365  -"سال‌های خاکستری" محصول سال 1367  -"روز باشکوه" محصول سال 1376  -"پول خارجی" محصول سال 1386  -"عشق من ـ شهر من" محصول سال 1380  -"شعله‌های خشم" محصول سال 1371  -"بوی پیراهن یوسف" محصول سال 1374  -"برج مینو" محصول سال 1374  -"کمیته مجازات" محصول سال 1377  -"زندانی 707" محصول سال 1380  -"دیوانه‌ای از قفس پرید" محصول سال 1381  -"شاه خاموش" محصول سال 1382  -"جزیره آهنی" محصول سال 1383  -"پستچی سه بار در نمی ‌زند" محصول سال 1387  -"شکارچی شنبه" محصول سال 1388   

علی نصیریان در سال 1380، به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایرانی در رشته بازیگری تئاتر و سینما انتخاب شد. تندیس نصیریان که برگزیده همایش اول چهره های ماندگار بود، در مراسمی در 8 خردادماه 1390 رونمایی شد. این تندیس همراه با تندیسهای دیگری از مشاهیر معاصر کشورمان با سبک مومیایی، در موزه و سرای چهره های ماندگار در مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدآباد نگهداری می شود.  
علی نصیریان در سال 1380، به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایرانی در رشته بازیگری تئاتر و سینما انتخاب شد.  تندیس نصیریان که برگزیده همایش اول چهره های ماندگار بود، در مراسمی در 8 خردادماه 1390 رونمایی شد. این تندیس همراه با تندیسهای دیگری از مشاهیر معاصر کشورمان با سبک مومیایی، در موزه و سرای چهره های ماندگار در مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدآباد نگهداری می شود.   

تحریم صداوسیما با قطع شبکه های برون مرزی از ماهواره ها آغاز شد و همچنان ادامه داشت تا اینکه در اسفندماه 1391، این تحریم ها شدت گرفت و با واکنش تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران و هنرمندان روبه رو شد. فاطمه آلیا، نماینده‌ مردم تهران، "روح ‌الله عباسپور"، نماینده‌ مردم قزوین در مجلس نهم شورای اسلامی، "محمد سرافراز"، معاون برون ‌مرزی صدا و سیما و هنرمندانی چون علی نصیریان و "رؤیا تیموریان" از جمله افرادی بودند که در پاسخ به تشدید تحریم‌های صدا و سیما از سوی اتحادیه اروپا واکنش نشان دادند. علی نصیریان در این خصوص گفت: «تحریم‌ها چه معنایی برای یک ملت بزرگ و قهرمان مانند ملت ایران می‌تواند داشته باشد. زمانی که با وجود این همه تحریم و فشار از سوی استکبار جهانی، هر روز شاهد پیشرفتی جدید و اتفاقی نو در کسب علم و فناوری، پزشکی، صنعتی و ورزشی در ایران هستیم، دیگر مردم ما از تحریم‌های جدید نگرانی نخواهند داشت و این استکبار جهانی است که باید در برابر این ملت عاقلانه تر رفتار کند. استکبار در حقیقت با اعمال تحریم‌های اقتصادی و فرهنگی مانند قطع شبکه‌های ایرانی از روی ماهواره‌ها، خود را با بیش از 75 میلیون انسان آزاده‌ خواه و حق ‌طلب مواجه کرده است و مطمئنا این رویارویی عواقب خفت باری برای آنان دارد.»  
تحریم صداوسیما با قطع شبکه های برون مرزی از ماهواره ها آغاز شد و همچنان ادامه داشت تا اینکه در اسفندماه 1391، این تحریم ها شدت گرفت و با واکنش تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران و هنرمندان روبه رو شد. فاطمه آلیا، نماینده‌ مردم تهران، "روح ‌الله عباسپور"، نماینده‌ مردم قزوین در مجلس نهم شورای اسلامی، "محمد سرافراز"، معاون برون ‌مرزی صدا و سیما و هنرمندانی چون علی نصیریان و "رؤیا تیموریان" از جمله افرادی بودند که در پاسخ به تشدید تحریم‌های صدا و سیما از سوی اتحادیه اروپا واکنش نشان دادند.  علی نصیریان در این خصوص گفت: «تحریم‌ها چه معنایی برای یک ملت بزرگ و قهرمان مانند ملت ایران می‌تواند داشته باشد. زمانی که با وجود این همه تحریم و فشار از سوی استکبار جهانی، هر روز شاهد پیشرفتی جدید و اتفاقی نو در کسب علم و فناوری، پزشکی، صنعتی و ورزشی در ایران هستیم، دیگر مردم ما از تحریم‌های جدید نگرانی نخواهند داشت و این استکبار جهانی است که باید در برابر این ملت عاقلانه تر رفتار کند. استکبار در حقیقت با اعمال تحریم‌های اقتصادی و فرهنگی مانند قطع شبکه‌های ایرانی از روی ماهواره‌ها، خود را با بیش از 75 میلیون انسان آزاده‌ خواه و حق ‌طلب مواجه کرده است و مطمئنا این رویارویی عواقب خفت باری برای آنان دارد.»   

علی نصیریان در مردادماه 1393، با حضور در کمپین حمایتی شبکه های سیما به منظور حمایت از کودکان مظلوم غزه، دفاع رژیم صهیونیستی از جنایات خود علیه مردم فلسطین را عجیب و دردناک خواند. او گفت: «روزگاری جنایتکاران در خفا جنایت می کردند اما امروز در مقابل چشمان جهانیان دست به کشتار جمعی می زنند و آن را دفاع از خود می خوانند.» او پیش از آن در گفتگو با خبرگزاری فارس، درباره فجایع انسانی و کشتار مردم بی دفاع غزه گفت: «هیچ انسانی دوست ندارد این اتفاقها بیافتد. این اتفاقات ناشی از زوری است که دولت اشغالگر اسرائیل بر این مردم بی گناه می آورد و من فکر نمی کنم کسی موافق این وضع باشد. خیلی واضح است که این یک انسان کشی، یک نسل کشی به خاطر زور، قدرت، اشغال و تسلط پول و اسلحه اتفاق می افتد و کشتن مردم بی ‌گناه و زنان و کودکان امری است که هیچ‌ کس با آن موافق نیست. این موضوع درباره انسان‌هاست و هر کسی که ذره‌ای احساس داشته باشد و انسان باشد، با این موضوع موافق نیست.» وی همچنین درباره سکوت مجامع غربی درباره این فاجعه انسانی تصریح کرد: «متأسفانه در حال حاضر زور غالب است و سازمان ملل نیز دیگر کارکرد خود را از دست داده است و محلی تحت‌ الحمایه قدرت و زور و پول شده است.»  
علی نصیریان در مردادماه 1393، با حضور در کمپین حمایتی شبکه های سیما به منظور حمایت از کودکان مظلوم غزه، دفاع رژیم صهیونیستی از جنایات خود علیه مردم فلسطین را عجیب و دردناک خواند. او گفت: «روزگاری جنایتکاران در خفا جنایت می کردند اما امروز در مقابل چشمان جهانیان دست به کشتار جمعی می زنند و آن را دفاع از خود می خوانند.»  او پیش از آن در گفتگو با خبرگزاری فارس، درباره فجایع انسانی و کشتار مردم بی دفاع غزه گفت: «هیچ انسانی دوست ندارد این اتفاقها بیافتد. این اتفاقات ناشی از زوری است که دولت اشغالگر اسرائیل بر این مردم بی گناه می آورد و من فکر نمی کنم کسی موافق این وضع باشد. خیلی واضح است که این یک انسان کشی، یک نسل کشی به خاطر زور، قدرت، اشغال و تسلط پول و اسلحه اتفاق می افتد و کشتن مردم بی ‌گناه و زنان و کودکان امری است که هیچ‌ کس با آن موافق نیست. این موضوع درباره انسان‌هاست و هر کسی که ذره‌ای احساس داشته باشد و انسان باشد، با این موضوع موافق نیست.»  وی همچنین درباره سکوت مجامع غربی درباره این فاجعه انسانی تصریح کرد: «متأسفانه در حال حاضر زور غالب است و سازمان ملل نیز دیگر کارکرد خود را از دست داده است و محلی تحت‌ الحمایه قدرت و زور و پول شده است.»   

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۱۶:۰۱

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۱۶:۰۲

علی نصیریان

خلاصه زندگی نامه

 علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون که بازی در فیلمهایی چون "گاو"، "کمال الملک"، سریال "سربداران"، "بوی پیراهن یوسف" و "شکارچی شنبه" را در کارنامه خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع