جستجو در مطالب و اشخاص
عباس پاپی زاده پالنگان در سال 1360 در شهرستان "دزفول" واقع در استان "خوزستان" متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت کشاورزی از دانشگاه تبریز است. عضویت در شورای راهبری مشاورین وزارت جهاد كشاورزی و ریاست كمیته خلاقیت و نوآوری این وزارتخانه از جمله سوابق اجرایی پاپی زاده بشمار می آیند. اردیبهشت سال 1391، پاپی زاده با شرکت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، به عنوان نماینده مردم "دزفول" از استان "خوزستان" راهی خانه ملت شد و پس از آن به عضویت کمیسیون "کشاورزی، آب و منابع طبیعی" در آمد. وی به عنوان یکی از اعضای فراکسیون اصولگرایان در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری سال 1392، از محمد باقر قالیباف حمایت کرد.پاپی زاده پس از آن، در اسفند سال 1394 در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و توانست برای دومین بار به عنوان نماینده مردم "دزفول" به بهارستان راه یابد. 

-عضویت در شورای راهبری مشاورین وزارت جهاد كشاورزی -مشاور معاون ترویج وزارت جهاد كشاورزی -عضویت در اتاق فكر وزارت جهاد كشاورزی -ریاست كمیته خلاقیت و نوآوری وزارت جهاد كشاورزی -مسئولیت كمیته نخبگان جمعیت فرهیختگان ایران -عضویت در كمیته مدیران و اقتصاددانان جبهه متحد اصولگرایان در سراسر كشور-نماینده ادوار دهم و نهم مجلس شورای اسلامی 

اسفند ماه سال 1390، عباس پاپی زاده، کاندیدای شرکت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد. او توانست در مرحله دوم انتخابات در 15 اردیبهشت ماه 1391، با کسب 61779 رای از مجموع 107497 آراء ماخوذه، از سوی مردم "دزفول" از توابع استان "خوزستان" راهی مجلس شود. وی پس از آغاز به کار مجلس نهم به عضویت کمیسیون "کشاورزی، آب و منابع طبیعی" در آمد و در سال اول حضورش در مجلس به عنوان سخنگوی این کمیسیون خدمت کرد. عباس پاپی زاده طرح هایی را به امضا رساند که برخی از آنها عبارتند از: -طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته ای ملت ایران -طرح استانی شدن حوزه های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی -طرح جامع منابع طبیعی -طرح ادغام سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها و منابع طبیعی  

در راستای اظهارات آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از خبرنگاران، نویسندگان، دانشجویان و طلاب اصلاح طلب در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام در 8 اردیبهشت سال 1392، مبنی براینکه ما با اسرائیل سرجنگ نداریم، 150 نفر از نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی از جمله عباس پاپی زاده پالنگان، در اعتراض به این اظهارات، بیانیه ای را در 4 بند، امضا کردند. بخشی از این بیانیه به شرح زیر است: «...ما نمایندگان مجلس ضمن تذکراتی چند از وی [آیت الله هاشمی رفسنجانی] می خواهیم که به اندیشه های امام و حضرت آیت الله خامنه ای بازگردد و به جای آن فاصله خود را از کسانی که دل در گروه انقلاب ندارند و تلاش می کنند انقلاب اسلامی را از مبانی خود تهی گردانند حفظ نمایند. این ساده اندیشی است که ما اعلام کنیم با اسرائیل سر جنگ نداریم و اگر کشورهای عربی با اسرائیل جنگیدند ما از آرمانهای آنها حمایت خواهیم کرد. امام بزرگوار و رهبر عزیز همه تلاش خود را به کار بردند تا مسئله فلسطین را یک مسئله اسلامی نمایند و از حصار عربیت خارج نمایند. اگر امروز ظهور گروه هایی مانند حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی را شاهد هستیم که پوزه اسرائیل را با همه مظلومیت و نابرابری به خاک مالیده اند نتیجه همین تفکر امام است. اگر ما با اسرائیل سر جنگ نداشته باشیم تا انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی باشد اسرائیل با ما سر جنگ خواهد داشت و نباید فراموش کنیم که امام خمینی محو اسرائیل را از آرمانهای انقلاب اسلامی قرار داده است...»  

اوایل خرداد ماه سال 1392 و در آستانه یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، 18 نفر از نمایندگان استان خوزستان در مجلس نهم شورای اسلامی از جمله عباس پاپی زاده پالنگان، به همراه جمعی از نمایندگان مجلس، طی انتشار بیانیه ای حمایت خود را از کاندیداتوری محمد باقر قالیباف اعلام نمودند. بخشی از متن بیانیه به شرح زیر است: «با توجه به اعلام صلاحیت نامزدها توسط شورای نگهبان و به لحاظ شرایط حساس کشور و نیاز ایران اسلامی به مدیریت توانمند و جهادی برای مقابله با چالش های پیش رو، ضمن احترام به دیگر نامزدهای محترم، ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر قالیباف را که فردی ولایی، بسیحی و مدیری توانا و جهادی و با انگیزه و برنامه می باشد برای قرار گرفتن در راس مدیریت اجرایی کشور اصلح دانسته و حمایت خویش را از نامبرده اعلام می داریم...»  

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی 14 بهمن ماه 1393، یک فوریت طرح "الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته ای" را مورد بررسی قرار داده و با رأی بالایی به تصویب رساندند. عباس پاپی زاده پالنگان یکی از 255 نماینده مجلس نهم بود که این طرح را امضا کرد. این طرح یک فوریتی در جهت حمایت از تیم مذاکره کننده و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و در پاسخ به ضرب العجل امریکایی ها مبنی بر تحمیل خواسته های نامشروع آنها به تیم مذاکره کننده هسته ای به مجلس ارائه شد. بر اساس این طرح در صورت تصویب تحریم جدید از سوی امریکا، توافق نامه ژنو لغو و اقدامات ایران در راستای فناوری هسته ای به نقطه قبل از این توافقنامه باز خواهد گشت. 

7 اسفند سال 1394، دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار شد؛ در این دوره عباس پاپی زاده توانست در همان مرحله نخست، با اخذ 96852 رای از مجموع 200393 آراء ماخوذه، به عنوان نماینده اصولگرای مردم شهرستان "دزفول" از توابع استان "خوزستان" راهی خانه ملت شود. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۲:۱۴

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۲:۱۵

عباس پاپی زاده

خلاصه زندگی نامه

 عباس پاپی زاده پالنگان، نماینده اصولگرای مردم شهرستان "دزفول" از استان "خوزستان" در مجلس دهم شورای اسلامی که پیش از این در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور داشت. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع