جستجو در مطالب و اشخاص
عامر کعبی در مرداد ماه سال 1350 در روستای "فیاضیه" شهرستان "آبادان" واقع در استان "خوزستان" در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی را در دبستان "بعثت" روستای "فیاضیه"، راهنمایی را در مدرسه "فجر" شهرک شهید دکتر چمران و دبیرستان را در مدرسه "امیرکبیر" شهرستان "ماهشهر" در رشته ریاضی فیزیک به اتمام رساند. سپس در سال 1369 در دانشگاه شهید باهنر کرمان در رشته ریاضی کاربردی با گرایش تحقیق در عملیات پذیرفته شد و در سال 1373 مدرک کارشناسی خود را اخذ کرد. او از سال 1374 دوره کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی با گرایش آنالیز عددی را در دانشگاه تربیت مدرس آغاز و در سال 1376 از پایان نامه خود دفاع نمود.کعبی پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد، خدمت سربازی خود را از سال 1377 در نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پادگان های اردکان یزد، ولیعصر تهران و اهواز گذراند. وی در همین دوران، به عضویت هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر درآمد.از سال 1380، کعبی به ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی در دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت و نهایتا در سال 1384 از پایان نامه خود در زمینه جبرخطی عددی با راهنمایی پروفسور "علی اصغر کرایه چیان" دفاع کرد. وی پس از فراغت از تحصیل، در دانشگاه های علوم و فنون دریایی خرمشهر، آزاد اسلامی واحد آبادان، شهید چمران اهواز، فردوسی مشهد و پیام نور واحد خرمشهر به تدریس پرداخت.اسفند سال 1394 که دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار شد، عامر کعبی توانست به عنوان نماینده مردم شهرستان "آبادان" برای نخستین بار راهی خانه ملت شود. 

-فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در رشته ریاضی کاربردی از دانشگاه شهید باهنر کرمان در سال های 1369 تا 1373 فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته ریاضی کاربردی از دانشگاه تربیت مدرس تهران در سال های 1374 تا 1376 -فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی در رشته ریاضی کاربردی از دانشگاه فردوسی مشهد در سال های 1380 تا 1384 

-عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر-عضویت در هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در سال های 1377 تا 1385 -استادیار پایه 21 دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان (استاد گروه ریاضیات) در سال 1385 -مدیریت گروه علوم پایه و استادیار دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سال های 1385 تا 1386 -استاد مدعو دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید دکتر چمران اهواز در سال 1386 -ریاست دانشکده مهندسی دریا دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سال های 1388 تا 1393 -استاد گروه ریاضیات دانشگاه فردوسی مشهد -استاد گروه ریاضیات دانشگاه پیام نور واحد خرمشهر -عضویت در انجمن ریاضی ایران  

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 7 اسفند ماه سال 1394 برگزار شد و عامر کعبی در این دوره از انتخابات با حمایت جبهه اصولگرایان، توانست با کسب 27706 رای از مجموع 97524 آراء ماخوذه در همان مرحله اول، به عنوان نماینده مردم "آبادان" از توابع استان "خوزستان" در خانه ملت حضور یابد. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۱:۲۸

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۱:۲۹

عامر کعبی

خلاصه زندگی نامه

 عامر کعبی، نماینده اصولگرای مردم شهرستان "آبادان" از استان "خوزستان" در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر را در کارنامه خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع