جستجو در مطالب و اشخاص
شهید محمود بالاگر در سال 1338 در اراک به دنیا آمد. او پس از مدت کوتاهی همراه خانواده عازم تهران شد. بالاگر در سال های آخر دبیرستان مبارزات خود علیه رژیم پهلوی را با پخش اعلامیه های امام(ره) و به بحث و گفتگو با دیگرا شروع کرد. محمود بالاگر پس از پیروزی انقلاب بنا بر فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه پادگان ها باید از مسلمین پر شود، با اینکه می توانست معاف شود ولی داوطلبانه به خدمت رفت و در جبهه های غرب کشور مشغول به نبرد با دشمنان بعثی شد. پس از پایان خدمت، به دنبال شغلی بود که خدمت به اسلام در آن نهفته باشد و با این تصمیم مسئولیت واحد ضبط صوت در حزب جمهوری را پذیرفت. او در روز هفتم تیر ماه 1360 در حالیکه تنها 22 سال داشت در کنار دیگر یاران امام(ره) و انقلاب به شهادت رسید.  

از آنجایی که محمود بالاگر همیشه به دنبال حقیقت بود، در سالهای آخر دبیرستان به باطل بودن رژیم منفور پهلوی پی برد و از همان زمان فعالیت سیاسی علیه رژیم پهلوی را با پخش اعلامیه های امام خمینی(ره) و بحث و گفتگو با دیگران آغاز نمود. او در طی دوران انقلاب در کلیه تظاهرات شرکت داشت. او هنگام سقوط رژیم در تسخیر پادگانها نقش داشت. 

محمود بالاگر پس از پیروزی انقلاب بنا به فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه پادگانها میبایستی از مسلمانان پر شود، با اینکه میتوانست از معافیت استفاده کند، لیکن داوطلبانه بخدمت رفت و پس از چندی داوطلبانه عازم سومار در غرب کشور شد. علیرغم موانعی که برای او لیجاد شده بود، پس از بازگشت از سومار به قطور رفت و در باز پس گرفتن این منطقه حساس از دست اجانب شرکت داشت. عضویت در حزب جمهوری اسلامی بالاگر پس از پایان خدمت سربازی درصدد بر آمد که شغلی برای خود برگزیند که خدمت به اسلام در آن نهفته باشد و به دنبال این تصمیم مسئولیت ضبط صوت در حزب جمهوری اسلامی را پذیرفت تا به این طریق در نشر افکار و عقاید اسلامی سهیم باشد.  

محمود بالاگر در جهت اجرای احکام الهی، همسری برگزید و قصد داشت بعد از ماه رمضان زندگی مشترک خود را شروع کند که در 7 تیر ماه 1360 با 72 تن از بهترین یاران امام(ره) به شهادت رسید. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۴۶:۰۸

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۴۶:۰۸

شهید محمود بالاگر

خلاصه زندگی نامه

 شهید محمود بالاگر، از اعضای حزب جمهوری اسلامی بود که در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسید. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع