جستجو در مطالب و اشخاص
شهید سید محمد موسوی فر سال 1337 در روستای تقی آباد نیشابور در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. پدر او حجت الاسلام حاج سید مرتضی موسوی فر با اخلاق نیکو و ایمان و تقوایی که داشت به تربیت فرزند رشیدش سید محمد همت گماشت. سید محمد موسوی فر در 13 سالگی تحصیلات ابتدایی را پایان رساند و تحصیلات در حوزه علمیه را شروع کرد و کمی بعد به صف طلاب مبارز  پیوست. او در تظاهرات روزهای نخست انقلاب شرکت داشت و خطابه های فراوانی در روستاهای اطراف مشهد ایراد کرد. موسوی فر با پیروزی انقلاب به عضویت حزب جمهوری اسلامی درآمد و فعالیت ارزنده ای در این تشکیلات ارائه داد. او سرانجام در کنار دیگر یاران امام(ره) در انفجار دفتر حزب جمهوری در 7 تیرماه 1360 یه شهادت رسید.  

مجالست با دانشمندان و بزرگان دین، اندیشه سید محمد موسوی فر را بارور ساخت و فرهنگ انقلابی شیعه را در جلسات درس استادانی چون شیخ ابوالقاسم خزعلی (فقیه شورای نگهبان) و استاد حسین نوری و … با تمام وجود لمس کرد. با شروع انقلاب موسوی فر توانست خواسته قلبی خود را به مرحله عمل در آورد. او سالها درس انقلاب و حفظ حرمت رهبر را از سخنان استادانش فرا گرفته بود و شروع نهضت برای او بهترین موقعیت بود که استعداد های درونیش را عملی کند، به همین دلیل بهمراه دیگر طلبه ها در اولین تظاهرات شرکت نمود و برای روشنگری توده های مردم به شهرها و روستاها مهاجرت و خطابه های فراوانی را ایراد کرد.  

بعد از پیروزی انقلاب شهید موسوی فر سنگر درس را رها نکرد و همراه با شرکت در جریانات اجتماعی و سیاسی فراگیری فقه اسلامی را بعنوان اصلی ترین وظیفه خویش ادامه داد. سید محمد موسوی فر به فعالیتهای اجتماعیش ادامه داد و به عضویت در حزب جمهوری اسلامی درآمد. او پس از اتمام درس تمام تلاش خود را در حزب جمهوری بکار بست.  

سید محمد موسوی فر از شهدای انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی است که همراه با دیگر یاران وفادار امام خمینی(ره) در هفتم تیر ماه 1360 به شهادت رسید. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۴۶:۴۷

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۴۶:۴۸

شهید محمد موسوی فر

خلاصه زندگی نامه

 شهید سید محمد موسوی فر، از اعضای حزب جمهوری اسلامی بود که در انفجار دفتر حزب به همراه دیگر یاران وفادار امام(ره) به شهادت رسید. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع