جستجو در مطالب و اشخاص
شهلا میرگلوبیات، در بهمن ماه سال 1343 در یکی از محله های جنوب شهر تهران در خانواده ای مذهبی که اصالتا اهل شهرستان های ساوه و زرندیه بودند به دنیا آمد. پدرش مرحوم "نصرالله" از کسبه معتمد و مورد وثوق منطقه جنوب تهران بود که در دوران مبارزات ضد رژیم شاهنشاهی همواره فعال و همگام با دیگر کسبه تهران و بازاریان گوش به فرمان امام خمینی (ره) در مبارزه عمومی علیه شاه حاضر می شد. شهلا میرگلوبیات، دارای دکترای جراحی زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی همدان بوده و ریاست بیمارستان 17 شهریور، عضویت در هیات مدیره سازمان نظام پزشکی و کمیسیون بدوی انتظامی آن سازمان و ریاست بیمارستان شهید مدرس ساوه در کارنامه سوابق او دیده می شود. وی برای نخستین بار در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، به عنوان نماینده حوزه انتخابیه زرندیه و ساوه به خانه ملت راه یافت. 

میرگلوبیات پس از پایان تحصیلات متوسطه به استخدام آموزش و پرورش درآمد و مدتی در مدارس جنوب تهران به تدریس فیزیک و ریاضی پرداخت. لیکن به دلیل علاقه فراوان به حرفه پزشکی در سال 1363 در آزمون ورودی دانشگاه در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شد پس از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی عمومی، با تلاش فراوان مجددا در مقطع تخصصی در رشته جراحی زنان در دانشگاه پذیرفته ادامه تحصیل داد و در سال 1375 با اخذ رتبه A در برد تخصصی فارغ التحصیل شد. 

- عضویت در هیئت مدیره نظام پزشکی شهرستان ساوه - ریاست هیئت بدوی انتظامی نظام پزشکی شهرستان ساوه - ریاست بیمارستان 17 شهریور شهرستان ساوه - ریاست بیمارستان شهید مدرس شهرستان ساوه  

- کسب عنوان پزشک نمونه از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی - کسب عنوان مدیر نمونه از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی - اخذ لوح های تقدیر فراوان از طرف ریاست دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسئولین - کسب عنوان پزشک نمونه از طرف هیئت مدیره نظام پزشکی 

12 اسفند سال 1390 و در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، شهلا میرگلوبیات، به عنوان کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان توانست با کسب تعداد 41527  رای از حوزه انتخابیه شهرستان های زرندیه و ساوه در استان مرکزی به مجلس شورای اسلامی راه یابد. وی پس از راهیابی به مجلس به عضویت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درآمد. از مهمترین طرح های امضا شده توسط وی می توان به طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته ای ملت ایران، طرح استفساریه بند (66) قانون بودجه سال 1392 کل کشور، طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده و طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور اشاره کرد. 

اواسط خرداد ماه سال 1392 و در آستانه یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، شهلا میرگلوبیات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ضمن اصلح خواندن دکتر ولایتی برای تصدی مسند ریاست جمهوری اظهار داشت: «دکتر ولایتی دیپلماتی کهنه کار و گزینه‌ای تمام عیار برای ریاست جمهوری است. دکتر ولایتی گزینه اصلح در میان سایر کاندیداهاست و درایت، تخصص و توانمندی های وی می تواند بسیاری از مشکلات مردم را برطرف کند. حضور دکتر ولایتی در رأس دستگاه اجرایی کشور که در زمینه مسائل سیاست داخلی و خارجی تبحر لازم دارد می تواند زمینه تقویت سیاست خارجی کشورمان را فراهم کرده و اهداف مهم مقام معظم رهبری در دهه پیشرفت و عدالت را محقق کند.» وی با اشاره به اینکه دکتر ولایتی در دوران خدمت به انقلاب و مردم در تمامی آزمون ها سربلند بوده است، اضافه کرد: «اعتقاد عملی و ایمانی به ولایت فقیه از ویژگی های بارز ایشان است که در کنار تخصص، تعهد و تدبیری که دارد می تواند به خوبی به اقتدار روز‌افزون کشور کمک کند.»  

امضای طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته ای اواخر خرداد سال 1394 بود که طرح "الزام دولت به حفظ حقوق هسته ای" از سوی نمایندگان تقدیم هیات رئیسه مجلس نهم شد. جزئیات این طرح در جلسه علنی مجلس در روز 2 تیر ماه همان سال مورد بررسی قرار گرفته و کلیات آن با 213 رای موافق، 10 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید. شهلا میرگلوبیات از جمله موافقین این طرح بود. 7 تیر سال 1394، وی در گفت وگو با خبرگزاری "ایرنا" اظهار داشت: «مذاکره با این کشورها کار آسانی نیست چرا که نیرنگ های مختلف آن ها بارها ثابت شده و مصوبه مجلس کمک بزرگی برای رسیدن به اهداف هسته ای توسط تیم مذاکره کننده است. مصوبه مجلس شورای اسلامی تمام خطوط قرمز نظام را در بر گرفته و با آن مسیر توافق با کشورهای گروه 1+5 بر مبنای نظر رهبر معظم انقلاب مشخص می شود. مصوبه مجلس حامل پیام حمایت و همدلی مجلس و همچنین درخواست اقتدار و تیزهوشی ملت ایران از تیم مذاکره کننده از یک سو است و همراهی مجموعه نظام برای دستیابی به اهداف هسته ای از سوی دیگر است. تیم مذاکره کننده در خط نظام و همراه با منویات مقام معظم رهبری حرکت می کند و بی شک نمایندگان دنبال کننده این طرح از سختکوش ترین فرزندان انقلاب هستند.»  

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۵۸:۲۸

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۵۸:۳۰

شهلا میرگلوبیات

خلاصه زندگی نامه

 شهلا میرگلوبیات، نماینده شهرستان های زرندیه و ساوه از توابع استان مرکزی در مجلس نهم شورای اسلامی که به لحاظ طیف سیاسی عضو جبهه متحد اصولگرایان محسوب می شود. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع