جستجو در مطالب و اشخاص
شمس الله بهمئی در سال 1349 در شهرستان "رامهرمز" از استان "خوزستان" متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی است. معاون و رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان "رامهرمز"، رئیس تحصیلات تكمیلی و رئیس دانشگاه پیام نور استان "خوزستان"، مدرس دوره‌های مختلف آموزش مدیریت در حوزه نفت و معاونت اجرایی استان خوزستان از جمله سوابق آموزشی و اجرایی بهمئی بشمار می آید. اسفند ماه سال 1390 شمس الله بهمئی با کسب 36.89 درصد آراء در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم "رامشیر و رامهرمز" از استان "خوزستان" راهی خانه ملت شد و پس از آغاز به کار مجلس به عضویت کمیسیون انرژی درآمد.  

شمس الله بهمئی در تاریخ 12 اسفند سال 1390 در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و در مرحله اول با کسب 33738 رای از مجموع 96692 آراء ماخوذه از سوی مردم "رامشیر" و "رامهرمز" از استان "خوزستان" راهی خانه ملت شد. وی در این دوره به کمیسیون انرژی پیوست. بهمئی در مجلس نهم طرح ها و لوایحی را به امضا رساند که برخی از آنها عبارتند از: -طرح استانی شدن حوزه های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی -طرح اساسنامه شرکت ملی نفت ایران -طرح انتقال پایتخت -طرح جامع منابع طبیعی و آبخیزداری کشور  

در راستای اظهارات آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از خبرنگاران، نویسندگان، دانشجویان و طلاب اصلاح طلب در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام در 8 اردیبهشت سال 1392، مبنی براینکه ما با اسرائیل سرجنگ نداریم، 150 نفر از نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی از جمله شمس الله بهمئی، در اعتراض به این اظهارات، بیانیه ای را در 4 بند، امضا کردند. بخشی از این بیانیه به شرح زیر است: «...ما نمایندگان مجلس ضمن تذکراتی چند از وی [آیت الله هاشمی رفسنجانی] می خواهیم که به اندیشه های امام و حضرت آیت الله خامنه ای بازگردد و به جای آن فاصله خود را از کسانی که دل در گروه انقلاب ندارند و تلاش می کنند انقلاب اسلامی را از مبانی خود تهی گردانند حفظ نمایند. این ساده اندیشی است که ما اعلام کنیم با اسرائیل سر جنگ نداریم و اگر کشورهای عربی با اسرائیل جنگیدند ما از آرمانهای آنها حمایت خواهیم کرد. امام بزرگوار و رهبر عزیز همه تلاش خود را به کار بردند تا مسئله فلسطین را یک مسئله اسلامی نمایند و از حصار عربیت خارج نمایند. اگر امروز ظهور گروه هایی مانند حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی را شاهد هستیم که پوزه اسرائیل را با همه مظلومیت و نابرابری به خاک مالیده اند نتیجه همین تفکر امام است. اگر ما با اسرائیل سر جنگ نداشته باشیم تا انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی باشد اسرائیل با ما سر جنگ خواهد داشت و نباید فراموش کنیم که امام خمینی محو اسرائیل را از آرمانهای انقلاب اسلامی قرار داده است...»  

حمایت از وزیر پیشنهادی نفت حسن روحانی، در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 به عنوان رئیس دولت یازدهم انتخاب شد. او در 13 مرداد ماه 1392، همزمان با روز تحلیف، وزیران پیشنهادی خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد. در پی‌ معرفی بیژن نامدار زنگنه، وزیر پیشنهادی نفت و چند روز پیش از برگزاری جلسات بررسی صلاحیت وزرا، شمس الله بهمئی در گفتگو با شبکه خبری "صبح تهران" در حمایت از این گزینه پیشنهادی گفت: «سوابق خوب و شناخت کامل مهندس زنگنه در خصوص صنعت نفت، از ویژگی های مثبت وی برای وزارت در این صنعت به شمار می رود.» وی همچنین ضمن بیان این مطلب که مقام معظم رهبری همواره تاکید داشتند که همه باید به دولت کمک کنند، یادآور شد: «نگاه شخصی من به وزرای انتخابی دکتر روحانی مثبت است... انتخاب مهندس زنگنه برای تصدی وزارت نفت، انتخاب درستی است.» 24 مرداد سال 1392، سرانجام "بیژن نامدار زنگنه" وزیر پیشنهادی نفت با 166 رأی موافق، 104 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 283 نماینده حاضر در صحن، رأی اعتماد گرفت. ارزیابی مثبت از وزیر پیشنهادی اقتصاد اواسط مرداد سال 1392 و پس از معرفی کابینه پیشنهادی از سوی رئیس دولت یازدهم به مجلس نهم جهت اخذ رای اعتماد، شمس الله بهمئی در مصاحبه ای با خبرنگار روزنامه "راه مردم" در حمایت از "علی طیب نیا" گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت اقتصاد، گفت: «با توجه به اشراف طیب نیا به مسائل اقتصادی و نیز برنامه‌های ارائه شده از طرف وی، فکر می‌کنم بتواند اعتماد نمایندگان را جلب کند . ضمن اینکه نگاه من نسبت به طیب نیا مثبت است .» 24 مرداد سال 1392، سرانجام "علی طیب نیا" وزیر پیشنهادی اقتصاد با 274 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 284 نماینده حاضر در صحن، رأی اعتماد گرفت. موافقت با وزیر پیشنهادی دادگستری 23 مرداد سال 1392، جلسه بررسی صلاحیت "مصطفی پور محمدی" به عنوان وزیر پیشنهادی دادگستری، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این میان شمس الله بهمئی در نشست علنی این روز مجلس شورای اسلامی، در موافقت با وزیر پیشنهادی دادگستری گفت:‌ «سابقه درخشان پورمحمدی نشان دهنده حضور پررنگ در عرصه های مختلف کشور دارد و این فرد مورد وثوق ریاست قوه قضائیه است... از نظر عملکرد پورمحمدی کارنامه بسیار درخشانی را به ویژه در وزارت دادگستری، اطلاعات و سازمان بازرسی از خود به جای گذاشته است لذا معتقدم ایشان فردی موفق، کارآمد و شایسته است.» وی همچنین در بخشی از صحبت های خود، مبارزه با فساد و بازگشت بسیاری از سرمایه های از دست رفته را از کارکردهای پورمحمدی توصیف و تصریح کرد: «... توجه ویژه به حقوق شهروندی و اهتمام به هماهنگی هر چه بیشتر بین دولت و قوه قضائیه و مجلس، داشتن برنامه در خصوص شفاف سازی و پاسخگویی به هنگام به مجلس، داشتن برنامه در خصوص گسترش عدالت اقتصادی و ارتقاء نقش سازمان تعزیرات حکومتی و تعزیرات حکومتی و تربیت همگرایی و هم افزایی قانون بین بخشی نشان دهنده اشراف کامل و عمق نگاه ایشان در حوزه کار دادگستری است.» 24 مرداد سال 1392، سرانجام نمایندگان در نشست علنی این روز مجلس شورای اسلامی، با 201 رأی موافق، 64 رأی مخالف و 19 رأی ممتنع از مجموع 284 نماینده حاضر در صحن، به "مصطفی پورمحمدی" وزیر پیشنهادی دادگستری رأی اعتماد دادند. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۲:۵۰

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۲:۵۱

شمس الله بهمئی

خلاصه زندگی نامه

 شمس الله بهمئی، نماینده مردم "رامشیر و رامهرمز" از استان "خوزستان" در مجلس نهم شورای اسلامی که سابقه عضویت در کمیسیون انرژی را در کارنامه خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع