جستجو در مطالب و اشخاص
شاهرخ رامین در سال 1346 در استان "تهران" به دنیا آمد. وی دارای دکترای چشم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی "شهید بهشتی تهران" است. مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان "فیروزکوه"، قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از جمله سوابق اجرایی شاهرخ رامین بشمار می آیند. رامین در سال 1386 توانست در انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی با اخذ 34.31 درصد آرا به نمایندگی از مردم "دماوند، فیروزکوه" از استان "تهران" راهی خانه ملت شود.  

-عضویت در انجمن چشم پزشکان ایران -عضویت در آکادمی چشم پزشکان آمریکا(AAO) -فارغ التحصیل مرکز بین الملل اقتصاد -فارغ التحصیل مدیریت TQM و CQI -عضویت در انجمن جراحان قرنیه و کاتاراکت اروپا ESCRS -تدوین ده ها مقاله در زمینه پزشکی و درج در مجلات تخصص اروپایی و آمریکایی  

-قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی -مشاور ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی -دبیر شورای راهبردی مرکز تعالی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی -عضویت در کمیته های مصالحه، تجهیزات پزشکی و پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی -مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه -سرپرست مراکز بهداشت و درمان آبسرد و سربندان -جراح و چشم پزشک بیمارستان سوم شعبان دماوند -سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران در سال 1391  

24 اسفند سال 1386، شاهرخ رامین در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از سوی مردم شهرستان های "دماوند، فیروزکوه" از استان "تهران" شرکت و با 15765 رای از مجموع 45947 آراء ماخوذه، توانست به مجلس هشتم راه یابد. وی در این دوره به کمیسیون "بهداشت و درمان" مجلس شورای اسلامی پیوست. رامین در این دوره 4 ساله طرح ها و لوایحی را به امضا رساند که برخی از آنها عبارتند از: -طرح معتبر بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی -طرح مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی -طرح الزام دولت به پیگیری حقوق جانبازان و قربانیان جنگ شیمیایی و میکروبی علیه جمهوری اسلامی ایران -طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار  

محمود احمدی نژاد در دهمین انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 به عنوان رئیس دولت دهم انتخاب شد. او در 28 مرداد سال 1388، در نامه ای به علی لاریجانی، رئیس وقت مجلس شورای اسلامی وزیران پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد. 30 مرداد ماه، شاهرخ رامین در گفت و گو با خبرگزاری "مهر"، در خصوص معرفی مرضیه وحید دستجردی به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: «با توجه به اینکه دو سوم پرسنل وزارت بهداشت را زنان تشکیل می دهند می توان با همفکری و مساعدت های بیشتر کارها را پیش برد و حوزه سلامت را تقویت کرد.» رامین گفت: «زنان در حوزه های اجتماعی و خانوادگی مسئولیت های متعددی از جمله مراقبت از خانواده، فرزندان و در حوزه های پزشکی نیز مسئولیت های دیگری همچون پزشکی و پرستاری را بر عهده دارند که این مسئولیت ها می تواند در مدیریت ها نیز به درستی بکار گرفته شود.» وی همچنین پیش بینی کرد دکتر دستجردی با توجه به پیشینه مثبتی که دارد با میزان رای بالایی رای اعتماد مجلس را کسب کند. 10 شهریور 1388، جلسه بررسی صلاحیت مرضیه وحید دستجردی به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت بهداشت در صحن علنی مجلس هشتم شورای اسلامی برگزار شد. نهایتا 12 شهریور ماه، نمایندگان ملت با "مرضیه وحید دستجردی" با 175 رای موافق، 82 رای مخالف و 29 رای ممتنع، به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت کردند. 

پس از حوادث انتخابات سال 1388 و دستگیری متخلفان، حدود 175 نماینده مجلس هشتم شورای اسلامی از جمله شاهرخ رامین، در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1389 در نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس وقت دستگاه قضایی ضمن اعتراض و اظهار شگفتی از احضار و محاکمه مدیران رسانه‌های انقلابی به دلیل شکایت سران فتنه، خواستار تسریع در محاکمه سران فتنه و رسیدگی به شکایات ملت ایران از آنان شدند. نمایندگان در این نامه برخورد با رسانه های انقلابی را باعث تنفس مصنوعی جریان فتنه خواندند. در پی صدور این نامه سرگشاده برخی افراد، جریانات سیاسی و رسانه‌ها با تشکیک در امضای 175 نماینده ملت، مدعی جعل برخی از این امضاها شدند از این رو برای تنویر افکار عمومی در تاریخ 24 خرداد سال 1389، اسامی تمامی نمایندگان امضاء کننده این نامه منتشرشد.  

یکی از اقداماتی که در سال 1389 از سوی عبدالله جاسبی و با هدایت "هیئت مؤسس دانشگاه آزاد" دنبال شد، "وقف اموال دانشگاه آزاد" بود. وقف اموال دانشگاه آزاد از سوی مسئولان این دانشگاه به طرق مختلف پیگیری شد؛ یکی از این طرق، مجلس شورای اسلامی و البته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بود. پس از "تصویب اساسنامه جدید دانشگاه آزاد" از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در فروردین سال 1389 که باعث به نتیجه نرسیدن تلاش‌های هیئت موسس این دانشگاه برای "وقف اموال دانشگاه آزاد" شد در مورخ 29 اردیبهشت‌ماه 1389 مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرح وقف اموال دانشگاه آزاد، تحت عنوان "طرح اجازه وقف اموال در اختیار مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی" را با 129 رأی موافق، 69 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس، به تصویب رساند.   پس از این اقدام دانشگاه آزاد که با همکاری برخی نمایندگان خانه ملت صورت گرفت، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و کارشناسان مسائل فرهنگی و آموزشی، به این اقدام تعدادی از نمایندگان اعتراض کردند. با وجود این اعتراضات، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه (30 خرداد 1389) ضمن نقض مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وقف اموال دانشگاه آزاد را تصویب کردند. براین اساس، خانه‌ ملتی‌ها مصوب کردند وقف اموال مراکز آموزش عالی و غیردولتی، غیرانتفاعی و سایر موسسات غیردولتی غیرآموزشی که هیئت موسس یا هیئت امنای آنها حق تصرف مالکانه نسبت به آن را دارند و تا تاریخ تصویب این قانون صیغه وقف آن جاری شده است و یا در آن جاری شود معتبر است که در حقیقت همان تأیید "وقف اموال دانشگاه آزاد" بود. پس از تصویب این طرح، در اول تیر ماه 1389، موجی از اعتراضات گسترده نمایندگان و اعضای شورای مرکزی اتحادیه‌‌های دانشجویی و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران و برخی شهرستان‌ها در مقابل مجلس شورای اسلامی شکل گرفت. رامین از طراحان معتبر بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی یک فوریت طرح "معتبر بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی" در واکنش به مصوبه روز یکشنبه 30 خرداد 1389 مجلس مبنی بر وقف اموال دانشگاه آزاد و نقض مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه علنی 2 تیر ماه سال 1389 از سوی 81 تن از نمایندگان از جمله شاهرخ رامین در صحن علنی مجلس مطرح شد. بر اساس ماده واحده این طرح خانه ملتی ‌ها و در صورت تصویب نهایی به موجب این قانون کلیه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی همچنان معتبر و لازم الاتباع است. جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در 2 تیر ماه 1389 در حالی به پایان رسید که نمایندگان با 116 رای موافق، 56 رای مخالف و 11 رای ممتنع از مجموع 199 رای، یک فوریت "طرح معتبر بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دانشگاه آزاد اسلامی" را به تصویب رساندند.  

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۳:۳۰

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۳:۳۲

شاهرخ رامین

خلاصه زندگی نامه

 شاهرخ رامین، نماینده مردم "دماوند و فیروزکوه" از استان "تهران" در مجلس هشتم شورای اسلامی که سابقه حضور در کمیسیون بهداشت و درمان را در کارنامه پارلمانی خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع