جستجو در مطالب و اشخاص
سلام امینی در سال 1345 در استان "ایلام" به دنیا آمد. وی پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و راهنمایی در شهر "مهران"، به دلیل شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و تصرف شهر "مهران" توسط نیروهای عراقی، به همراه خانواده در شهر "ملکشاهی" سکنی گزید. پس از آن دوره متوسطه را به پایان رساند و مدرک دیپلم خود را اخذ نمود. سپس به مقطع فوق دیپلم در رشته علوم اجتماعی مرکز تربیت معلم اشرفی اصفهانی کرمانشاه راه یافت و پس از فارغ التحصیلی، در کسوت معلمی مشغول تدریس شد.با پایان یافتن جنگ تحمیلی، امینی به ادامه تحصیل در رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری در مقطع لیسانس پرداخت، پس از آن، در مقطع کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی محض مشغول به تحصیل شد و نهایتا دانش خود را تا مقطع دکترای تخصصی (PHD) در رشته جامعه شناسی ارتقا داد.عضویت در انجمن جامعه شناسی ایران، عضویت در کمیسیون خاص مجلس ایثارگران کشور، نماینده استان ایلام در مجلس ایثارگران کشور، مدیر مجتمع آموزشی ایثارگران امام حسین(ع) ایلام و ... از جمله سوابق و فعالیت های امینی بشمار می آیند.اردیبهشت سال 1395، سلام امینی در مرحله دوم انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم شهرستان های "ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان" از توابع استان "ایلام" برای نخستین بار راهی خانه ملت شد. 

سلام امینی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در شهر "مهران" گذراند. در همین دوران، تجاوز نظامی رژیم بعث عراق به خاک ایران، بحران گسترده‌ ای در مناطق جنوب و جنوب غرب ایران ایجاد کرد که امنیت ملی کشور را در معرض خطر قرار داد. متعاقب آن، امینی به همراه خانواده، شهر مهران را ترک و در شهرستان "ملکشاهی" ساکن شد. او تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم در ملکشاهی سپری کرد و پس از آن، به مقطع فوق دیپلم در رشته علوم اجتماعی مرکز تربیت معلم اشرفی اصفهانی کرمانشاه راه یافت. وی هم چنین 22 ماه در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت کرد و به افتخار 50 درصد درجه جانبازی نائل آمد.با پایان یافتن دوران دفاع مقدس، امینی در ایلام سکونت کرد و به ادامه تحصیل در رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری در مقطع لیسانس پرداخت. پس از آن در رشته جامعه شناسی محض نیز موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شد. وی در نهایت تحصیلات عالی خود را تا مقطع دکتری تخصصی (PHD) در رشته جامعه شناسی ارتقا داد. 

-سابقه تدریس در مدارس ایلام به مدت 28 سال -مدرس دانشگاه های فرهنگیان، پیام نور، علمی کاربردی و آزاد اسلامی در استان ایلام به مدت 12 سال -عضویت در انجمن جامعه شناسی ایران -عضویت در کمیسیون خاص مجلس ایثارگران کشور -نایب رئیس کمیسیون تحقیقات مجلس ایثارگران کشور -نماینده استان ایلام در مجلس ایثارگران کشور به مدت 2 ساله -مدیریت مجتمع آموزشی ایثارگران امام حسین(ع) ایلام به مدت 10 سال -نماینده مردم شهرستان های "ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان" در مجلس دهم شورای اسلامی 

سلام امینی با شرکت در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی توانست در مرحله دوم این انتخابات در 10 اردیبهشت ماه 1395، با کسب 61338 رأی به نمایندگی از مردم شهرستان های "ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان" از توابع استان "ایلام" برای نخستین بار به خانه ملت راه یابد. او در این دوره، به عنوان کاندیدای مستقل وارد عرصه انتخابات شد. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۱:۵۴

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۱:۵۵

سلام امینی

خلاصه زندگی نامه

 سلام امینی، نماینده مستقل مردم شهرستان های "ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان" از توابع استان "ایلام" در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که سابقه عضویت در انجمن جامعه شناسی ایران را در کارنامه خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع