جستجو در مطالب و اشخاص
رضا روستا آزاد متولد سال 1340 می‌باشد. وی از دبیرستان خوارزمی با رتبه اول فارغ التحصیل شد. در کنکور سراسری سال 1358 رشته ریاضی و فیزیک، با رتبه 27  قبول شد و توانست با رتبه اول از هر سه مقطع کارشناسی (دانشگاه صنعتی اصفهان)، کارشناسی ارشد (UETU ترکیه) و دکتری دانشگاه (Waterloo کانادا) ‌فارغ التحصیل شود.از فعالیت‌های علمی وی می‌توان به انجام 39 پروژه پژوهشی، انتشار 43 مقاله در نشریات معتبر داخلی و خارجی، 68 مقاله در کنفرانس‌های معتبر داخلی و خارجی، و بیش از 80 راهنمایی و مشاوره پایان‌نامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی اشاره کرد. 

در 25 مرداد 1389، رضا روستا آزاد طی حکمی از سوی کامران دانشجو، وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری، به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی شریف انتخاب شد.روستا آزاد پیش از این انتصاب استاد دانشکده مهندسی شیمی نفت دانشگاه صنعتی شریف بوده و مسئولیت معاونت پژوهشی و فناوری این دانشگاه را نیز برعهده داشته است.پس از این انتصاب، رئیس پیشین دانشگاه صنعتی شریف گفت: «زمانی که دکتر روستا آزاد را به عنوان معاون پژوهشی خود انتخاب کردم، به ایشان گفتم که برای سمت ریاست دانشگاه بر روی او حساب باز کرده‌ام و خوشبختانه این پیشنهاد از سوی وزیر علوم نیز پذیرفته شد.»روستا آزاد سرانجام بعد از حدود 7 ماه در اسفند ماه 1389 با تائید پیشنهاد وزیر علوم در شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس دانشگاه شریف شد.  

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۱۱:۰۹

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۱۱:۰۹

رضا روستا آزاد

خلاصه زندگی نامه

 رضا روستا آزاد، فارغ التحصیل مقطع دکترا از دانشگاه واترلو کانادا است. وی از سال 1389، با حکم وزیر علوم وقت، ریاست دانشگاه شریف را عهده‏دار شد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع