جستجو در مطالب و اشخاص
داوود محمدی در سال 1342 در یک خانواده مذهبی و متوسط در "قزوین" به دنیا آمد. وی دارای مدرک فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران است. محمدی پیش از ورود به مجلس شورای اسلامی، سوابقی چون ریاست ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) در دادگستری، ریاست دادگاه‌های انقلاب، معاونت دادگستری، ریاست دادگاه تجدید نظر استان زنجان و مدیریت کل بازرسی استان زنجان را در کارنامه اجرایی خود ثبت کرد. وی در اسفند سال 1390، با شرکت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، موفق شد با کسب 145632 رای به عنوان نماینده مردم شهرستان های "قزوین، آبیک و البرز" وارد خانه ملت شود. پس از آن به عنوان نایب رییس اول کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و عضو شورای مرکزی هیات عالی نظارت بر انتخابات مجلس شوراهای اسلامی فعالیت خود را آغاز نمود.پس از پایان دوره نهم، محمدی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و به نمایندگی از مردم "قزوین، آبیک و البرز" مجددا راهی بهارستان شد. 

محمدی تحصیلات ابتدایی را از دبستان "رزبان" آغاز کرد و دوران راهنمایی و متوسطه را در مدرسه راهنمایی "بهار" و دبیرستان های "امیرکبیر" و "دکتر شریعتی" در سال 1359 به اتمام رسانید. در سال 1362 وارد دانشگاه علوم قضایی تهران شده و به سال 1365 با معدل 17.35 موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته حقوق قضایی گردید و در ادامه تحصیلات در سال 1373 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق جزا و جرم شناسی با معدل 17.52 شد. 

ـ مدیریت کل بازرسی استان زنجان ـ معاونت اجرایی ستاد احیاء و امر به معروف و نهی از منکر استان زنجان ـ رئیس دادگاه تجدید نظر و معاونت دادگستری استان زنجان ـ دبیر شورای عالی حفظ حقوق بیت المال و دبیر شورای قضایی استان زنجان ـ مشاور عالی تربیت بدنی استان قزوین ـ ریاست شورای دستگاه های نظارتی استان زنجان ـ ریاست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان زنجان ـ ریاست مجمع خیرین ورزشیار استان قزوین ـ مسئولیت پیگیری و رابط اداره کل بازرسی استان تهران و استان های قزوین و زنجان ـ ریاست دادگاه های عمومی آوج و بوئین زهرا 

-ریاست آموزش فدارسیون تنیس روی میز آسیای میانه -مشاور ورزشی وزارت مسکن و شهرسازی کشور -عضویت در هیات رئیسه فدراسیون تنیس روی میز کشور -مشاور عالی تربیت بدنی استان قزوین -ریاست هیات تنیس روی میز استان قزوین -عضویت در هیات رئیسه کشتی و سوارکاری استان قزوین -دبیر کمیته مربیان تنیس روی میز کشور -عضویت در هیئت رئیسه بیلیارد استان قزوین -دارای کارت داوری با درجه ملی و مربیگری با درجه بین المللی تنیس روی میز (که بالاترین درجه مربیگری کشور است) 

ـ مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای قزوین و زنجان  ـعضویت در هیات علمی موسسه آموزش عالی علامه قزوینی  ـمدرس دانشگاه های پیام نور قزوین، ابهر و بوئین زهرا ـ مدرس دانشگاه عالی کار قزوین ـ مدرس دانشگاه علمی کاربردی قوه قضائیه ـ تهیه و تدوین بیش از 15 پروژه پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه مسائل مختلف حقوقی و مدیریتی که گزیده هایی از آن ها در مجلات معتبر و نشریات سراسری و محلی به چاپ رسیده است. 

12 اسفند سال 1390، داوود محمدی برای نخستین بار در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، به عنوان کاندیدا از سوی مردم شهرستان های "آبیک"، "البرز" و "قزوین" از توابع استان "قزوین" شرکت کرد و توانست با کسب 145632 رأی یک کرسی از 290 کرسی مجلس را از آن خود کند. او سپس به عضویت کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس نهم و پس از آن به عضویت کمیسیون تحقیق درآمد. طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته ای ملت ایران و طرح استانی شدن حوزه های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی از جمله طرح های امضا شده توسط وی می باشد. 

اواسط مرداد سال 1392، پس از معرفی کابینه پیشنهادی از سوی رئیس دولت یازدهم به عنوان رئیس جمهور منتخب به مجلس جهت اخذ رای اعتماد، داوود محمدی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی "برنا"، در خصوص رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی روحانی، گفت: «نظر بنده در مورد کلیت کابینه پیشنهادی روحانی، مثبت است. و معدل وزرای پیشنهادی را خوب میدانم. برای رأی اعتماد به وزرا، ملاک هایی وجود دارد، ملاک اول پایبندی به ارزشها و اصول اسلامی، من جمله پایندی به اصل ولایت فقیه است.» وی با اشاره به ملاکهای رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی، ادامه داد: «کارآمدی و توانمندی در عرصه ای که معرفی شده اند و برنامه هایی که برای اداره وزارت خانه و مسوولیتی که قرار است به عهده گیرند، دارند، همه در رأی اعتماد موثر است.  سوابق و تجربیاتی که در مورد وزارت خانه داشته اند، در رأی اعتماد قطعاً دخیل است.» 

امضای طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته ای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی 14 بهمن ماه 1393، یک فوریت طرح "الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته ای" را مورد بررسی قرار داده و با رأی بالایی به تصویب رساندند. داوود محمدی یکی از 255 نماینده مجلس نهم بود که این طرح را امضا کرد. این طرح یک فوریتی در جهت حمایت از تیم مذاکره کننده و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و در پاسخ به ضرب العجل امریکایی ها مبنی بر تحمیل خواسته های نامشروع آنها به تیم مذاکره کننده هسته ای به مجلس ارائه شد. بر اساس این طرح در صورت تصویب تحریم جدید از سوی امریکا، توافق نامه ژنو لغو و اقدامات ایران در راستای فناوری هسته ای به نقطه قبل از این توافقنامه باز خواهد گشت.پس از آن کلیات طرح "الزام دولت به حفظ حقوق هسته ای" در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در 31 خرداد ماه 1394 با رأی بالایی از سوی نمایندگان به تصویب رسید؛ سپس جزئیات این طرح در جلسه علنی 2 تیر ماه مورد بررسی قرار گرفت و با 213 رای موافق، 10 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید. ارزیابی مثبت از بیانیه لوزان 13 فروردین سال 1394 در پی تفاهم هسته‌ای صورت گرفته در لوزان در ادامه روند مذاکرات ایران و گروه 1+5، بازتاب‌های متنوع و بسیاری در سطح رسانه و شبکه‌های اجتماعی و محافل مختلف مطرح و تحلیل‌های گوناگونی ارائه شد. در این میان داوود محمدی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی پایگاه اینترنتی "صدای قزوین" با اشاره به اینکه آنچه در لوزان اتفاق افتاده تنها یک «بیانیه مطبوعاتی» است، گفت: «این بیانیه ممکن است ابهاماتی داشته باشد که باید در طول ماه های آینده - تا تیر ماه – و در جریان نوشتن توافق نامه رفع شود؛ اما در کل، آنچه در مذاکرات هسته ای صورت گرفته، مثبت ارزیابی می شود. اعتراضات و انتقاداتی هم که از سوی برخی از نمایندگان مطرح می شود نه از سر عدم اعتماد به مذاکره کنندگان است بلکه به خاطر بی اعتمادی به طرف مقابل  و مکاری و دغل بازی آنهاست که ایجاب می کند با کمال احتیاط و دقت نظر این مبحث پیگیری شود.جا دارد از ریاست محترم جمهور،دکتر ظریف و همشهری عزیزمان جناب آقای دکتر صالحی و اعضاء تیم مذاکره کننده به خاطر تلاش برای صیانت از حقوق هسته ای و حفظ و ارتقاء اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی تشکر نمایم.» داوود محمدی در پاسخ به این سوال که نمایندگان مخالف دولت چقدر می توانند در موضوع هسته ای برروی دیگر نمایندگان تاثیر بگذارند، تاکید کرد: «در مجلس شورای اسلامی هر نماینده باید بر مبنای سوگندی که یاد کرده از قانون اساسی و حقوق ملت پاسداری کند و لذا معمولا نمایندگان در تصمیم گیری ها بر اساس تشخیص خود عمل میکنند و تحت تاثیر دیگران قرار نمی گیرند.» 

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 7 اسفند ماه سال 1394 برگزار شد و داوود محمدی در این دوره از انتخابات، توانست با کسب 107991 رای از مجموع 332488 آراء ماخوذه در همان مرحله اول، به عنوان نماینده مردم شهرستان های "قزوین، آبیک و البرز" از توابع استان "قزوین" در خانه ملت حضور یابد. وی در این دوره به عنوان کاندیدای مستقل وارد عرصه انتخابات شد. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۵۹:۵۵

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۵۹:۵۶

داوود محمدی

خلاصه زندگی نامه

 داوود محمدی، نماینده مردم شهرستان های "قزوین، آبیک و البرز" در مجلس دهم شورای اسلامی که پیشتر در نهمین دوره مجلس حضور داشت.

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع