حسین گودرزی در سال 1344 در شهرستان "دورود" از توابع استان لرستان متولد شد. وی تحصیلات خود را تا مقطع متوسطه در این شهر گذراند وی پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی در در جبهه و پشت جبهه انجام وظیفه نمود.حسین گودرزی پس از اتمام جنگ تحمیلی با ورود به دانشگاه در رشته جامعه شناسی مشغول تحصیل شد و دانش خود را در این رشته تا مقطع دکترای تخصصی ادامه داد.از سوابق وی می توان به ریاست مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما و عضویت در تحریریه و فصلنامه مطالعات علمی مدیر عامل اشاره کرد. همچنین وی در دوازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر سال 1390 به عنوان مدیر پژوهشی برتر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی انتخاب شد. 
حسین گودرزی ضمن تحصیل تا مقطع دیپلم همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی و دوره دفاع مقدس عضو مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی مدارس شهرستان دورود گردید. وی در سال 1360 به بسیج مستضعفین پیوست و در تاسیس و گسترش این نهاد در کنار دوستانش به ایفای نقش پرداخت. وی در دوره دفاع مقدس به عضویت سپاه پاسداران در آمد و در هشت سال دفاع مقدس در جبهه و پشت جبهه انجام وظیفه کرد. 
مسئول گروه مطالعات قومی پژوهشکده مطالعات ملیریاست مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیماسرپرست دانشکده صدا و سیما قمعضو تحریریه و سرپرست ماهنامه سروه به مدت 7 سالعضو تحریریه و فصلنامه مطالعات علمی مدیر عاملعضو هیئت مدیره توسعه مطالعات غرب کشور به مدت 8 سالمدیریت بیش از 40 پروژه پژوهشی در سطوح مختلفتدوین و چاپ 85 مقاله در مطبوعات و نشریات علمی کشورارائه بیش از 15 مقاله در همایشهای علمی – کاربردی داخل کشورتدریس در سطوح مختلف دانشگاهی به مدت 12 سال 
نظریه تکوین هویت ملی در ایرانروند پژوهی پنجاه سال؛ توسعه در دورود و ازنا /سیاست ها و رابردهایمفاهیم بنیادین در مطالعات قومیانقلاب مشروطه و هویت ملی در ایرانمجموعه گفتار: زبان و هویتگفتارهایی در باره ی: جامعه شناسی هویت در ایراناهل سنت ایران (تحلیل آماری برخورداریها و متغیر های تاثیر گذار برقدرت)گفتارهایی درباره اهل سنتپنجره دل (مجموعه سفارش های امام علی(ع) به فرزندانش)خواص و لحظه های تاریخ ساز در سه جلدمیرزا حسین خان سپهسالارسیمای عشایر شرق لرستان 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۳۹

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۴۰

حسین گودرزی

خلاصه زندگی نامه

 حسین گودرزی، مدیر پژوهشی برتر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی در سال 1390 که ریاست مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما را در سوابق خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع