جستجو در مطالب و اشخاص
حسین گودرزی در سال 1344 در شهرستان "دورود" از توابع استان لرستان متولد شد. وی تحصیلات خود را تا مقطع متوسطه در این شهر گذراند وی پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی در در جبهه و پشت جبهه انجام وظیفه نمود.حسین گودرزی پس از اتمام جنگ تحمیلی با ورود به دانشگاه در رشته جامعه شناسی مشغول تحصیل شد و دانش خود را در این رشته تا مقطع دکترای تخصصی ادامه داد.از سوابق وی می توان به ریاست مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما و عضویت در تحریریه و فصلنامه مطالعات علمی مدیر عامل اشاره کرد. همچنین وی در دوازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر سال 1390 به عنوان مدیر پژوهشی برتر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی انتخاب شد. 

حسین گودرزی ضمن تحصیل تا مقطع دیپلم همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی و دوره دفاع مقدس عضو مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی مدارس شهرستان دورود گردید. وی در سال 1360 به بسیج مستضعفین پیوست و در تاسیس و گسترش این نهاد در کنار دوستانش به ایفای نقش پرداخت. وی در دوره دفاع مقدس به عضویت سپاه پاسداران در آمد و در هشت سال دفاع مقدس در جبهه و پشت جبهه انجام وظیفه کرد. 

مسئول گروه مطالعات قومی پژوهشکده مطالعات ملیریاست مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیماسرپرست دانشکده صدا و سیما قمعضو تحریریه و سرپرست ماهنامه سروه به مدت 7 سالعضو تحریریه و فصلنامه مطالعات علمی مدیر عاملعضو هیئت مدیره توسعه مطالعات غرب کشور به مدت 8 سالمدیریت بیش از 40 پروژه پژوهشی در سطوح مختلفتدوین و چاپ 85 مقاله در مطبوعات و نشریات علمی کشورارائه بیش از 15 مقاله در همایشهای علمی – کاربردی داخل کشورتدریس در سطوح مختلف دانشگاهی به مدت 12 سال 

نظریه تکوین هویت ملی در ایرانروند پژوهی پنجاه سال؛ توسعه در دورود و ازنا /سیاست ها و رابردهایمفاهیم بنیادین در مطالعات قومیانقلاب مشروطه و هویت ملی در ایرانمجموعه گفتار: زبان و هویتگفتارهایی در باره ی: جامعه شناسی هویت در ایراناهل سنت ایران (تحلیل آماری برخورداریها و متغیر های تاثیر گذار برقدرت)گفتارهایی درباره اهل سنتپنجره دل (مجموعه سفارش های امام علی(ع) به فرزندانش)خواص و لحظه های تاریخ ساز در سه جلدمیرزا حسین خان سپهسالارسیمای عشایر شرق لرستان 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۳۹

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۴۰

حسین گودرزی

خلاصه زندگی نامه

 حسین گودرزی، مدیر پژوهشی برتر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی در سال 1390 که ریاست مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما را در سوابق خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع