جستجو در مطالب و اشخاص
حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی فرزند حسین در سال 1345 در بم از توابع استان کرمان متولد شد. وی بعد از تحصیلات مقدماتی تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کرد و موفق شد رشته حقوق جزا را تا مقطع فوق لیسانس ادامه دهد. همچنین وی به فراگیری علوم دینی پرداخت و علوم حوزوی را تا خارج فقه و اصول ادامه داد. او همچنین بر زبان های عربی و انگلیسی مسلط بود.غضنفرآبادی در ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از مردم بم وارد خانه ملت شد. 

موسی غضنفرآبادی در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی شرکت نمود و در تاریخ 24 اسفند 1386 با کسب 91.782 رای از مجموع 128.551 کل آراء (71.39 درصد آراء) برای اولین بار به عنوان نماینده مردم بم از توابع استان کرمان انتخاب گردید. در این دوره 58 طرح و لایحه توسط وی به امضا رسید که برخی از آنها عبارتند از:- طرح الزام دولت به پیگیری حقوق قربانیان ایرانی اقدامات تروریستی در محاکم داخلی و بین المللی- طرح اعلام نسخ قوانین با موضوع ثبت اسناد و املاک- طرح تهیه شناسنامه رسمی برای اشیاء عتیقه و میراث فرهنگی- طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان- طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار- و ... 

پس از حوادث انتخابات سال 1388 و دستگیری افراد آشوبگر، حدود 175 نماینده مجلس هشتم شورای اسلامی از جمله موسی غضنفرآبادی، در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1389 در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس دستگاه قضایی ضمن اعتراض و اظهار شگفتی از احضار و محاکمه مدیران رسانه‌های انقلابی به دلیل شکایت سران فتنه، خواستار تسریع در محاکمه سران فتنه و رسیدگی به شکایات ملت ایران از آنان شدند. نمایندگان در این نامه برخورد با رسانه های انقلابی را باعث تنفس مصنوعی جریان فتنه خواندند.در پی صدور این نامه سرگشاده برخی افراد، جریانات سیاسی و رسانه‌ها با تشکیک در امضای 175 نماینده ملت، مدعی جعل برخی از این امضاء‌ها شدند از این رو برای تنویر افکار عمومی در تاریخ 24 خرداد سال 1389، اسامی تمامی نمایندگان امضاء کننده این نامه منتشرشد. 

در کیفرخواست ارائه شده در دادگاه متهمان بعد از انتخابات سال 1388 پیکان اتهام به بیرون از دادگاه نشانه رفته بود. "میرحسین موسوی" و "سید محمد خاتمی" و ... مقصران اصلی این وقایع معرفی شده بودند.18 مرداد ماه 1388، در همین زمینه موسی غضنفرآبادی در گفتگو با خبرنگار خبرنامه "فرارو" گفت: «گفته می شود افرادی که در ستاد ایشان فعالیت می کرده اند با سفارت انگلیس و ایتالیا ارتباط داشته اند و آقای موسوی باید این مسائل را شفاف کنند. ... اتهامات ایشان از منظر حقوقی مشخص است و به نظر من اتهامات وارد است و برای روشنگری جامعه باید مشخص شود که ایشان با کسانی که علیه نظام فعالیت کرده اند ارتباط داشته اند یا خیر. فکر می کنم این امر به نفع خود ایشان هم باشد.»او به عنوان عضو وقت کمیسیون قضایی مجلس گفت: «از دید حقوقی با توجه به بیانیه هایی که مهندس موسوی صادر کردند ایشان متهم هستند و با توجه به راهپیمائی هایی که برنامه ریزی کردند و اغتشاشاتی که انجام شد ایشان باید پاسخگو باشند و رابطه خود را با اغتشاش گران روشن کنند. ... ایشان می تواند پاسخ دهد که با اینها ارتباطی نداشته است که این برای خودش خوب است. قسمتی از جامعه ما معتقد است که ایشان متهم است، چرا چنین کسی نباید محاکمه شود؟ آیا از ترس این است که دوباره راهپیمایی انجام شود؟ اگر خودداری از محاکمه ایشان به این دلیل باشد، این امر ضعف نظام را نشان می دهد. نظام باید با قدرت و اقتدار پیش برود و محاکمه را انجام دهد. اگر ایشان تبرئه شود برای خودش مفید است و اگر محکوم شود برای جامعه مفید است.»وی در پاسخ به این سوال که آیا محاکمه مهندس موسوی جامعه را به سمت آرامش سوق خواهد داد یا خیر اظهار داشت: «اگر قرار باشد در محاکمه هر متهمی این مسائل در نظر گرفته شود یعنی اینکه نظام ضعیفی داریم. فقط درصورتی که مقام معظم رهبری بگویند که این محاکمه نباید انجام شود ما همه می پذیریم اما اگر من نوعی تخلفی را انجام دهم و بتوانم تعدادی را جمع کنم و بگویم اگر محاکمه شوم فلان جا را به هم می ریزم، حال اگر با این شرایط من محاکمه نشوم این یعنی نظام ضعیف است در صورتی که نظام ما باید اقتدار داشته باشد.» او در پایان گفت: «بیانیه های مهندس موسوی نشان می دهد که ایشان نمی خواهد غائله فروکش پیدا کند بنابراین باید با قدرت محاکمه شود.» 

پس از فروردین سال 1389 که "تصویب اساسنامه جدید دانشگاه آزاد" از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی باعث شد تلاش‌های هیئت موسس این دانشگاه برای "وقف اموال دانشگاه آزاد" به نتیجه نرسد، در مورخ 29 اردیبهشت‌ماه 1389 مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرح وقف اموال دانشگاه آزاد، تحت عنوان "طرح اجازه وقف اموال در اختیار مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی" را با 129 رأی موافق، 69 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس، به تصویب رساند.این اقدام دانشگاه آزاد که با همکاری برخی نمایندگان خانه ملت صورت گرفت، باعث شد نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و کارشناسان مسائل فرهنگی و آموزشی به این اقدام اعتراض کنند. با وجود این اعتراضات، در جلسه علنی روز یکشنبه (30 خرداد 1389) ضمن نقض مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وقف اموال دانشگاه آزاد را تصویب شد. براین اساس، خانه‌ ملتی‌ها مصوب کردند وقف اموال مراکز آموزش عالی و غیردولتی، غیرانتفاعی و سایر موسسات غیردولتی غیرآموزشی که هیئت موسس یا هیئت امنای آنها حق تصرف مالکانه نسبت به آن را دارند و تا تاریخ تصویب این قانون صیغه وقف آن جاری شده است و یا در آن جاری شود معتبر است که در حقیقت همان تأیید "وقف اموال دانشگاه آزاد" بود. غضنفرآبادی از طراحان معتبر بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگییک فوریت طرح "معتبر بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی" در واکنش به مصوبه روز یکشنبه 30 خرداد 1389 پارلمان مبنی بر وقف اموال دانشگاه آزاد و نقض مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه علنی 2 تیر ماه سال 1389 از سوی 81 تن از نمایندگان از جمله موسی غضنفرآبادی در صحن علنی مجلس مطرح شد. بر اساس ماده واحده این طرح خانه ملتی ‌ها و در صورت تصویب نهایی به موجب این قانون کلیه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی همچنان معتبر و لازم الاتباع است.جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در 2 تیر ماه 1389 در حالی به پایان رسید که نمایندگان با 116 رای موافق، 56 رای مخالف و 11 رای ممتنع از مجموع 199 رای، یک فوریت "طرح معتبر بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دانشگاه آزاد اسلامی" را به تصویب رساندند. 

نخستین بار طرح سؤال از رئیس ‌جمهور پس از حدود یک ‌سال و نیم پیگیری از سوی برخی نمایندگان و در صدر آنان علی مطهری، 5 تیرماه 1390 با 100 امضا تقدیم هیات رئیسه شد اما پس از کشمکش‌های فراوان، حدود 5 ماه بعد، یعنی 30 آذر ماه 1390، هیات رئیسه مجلس اعلام کرد که طرح سؤال از احمدی ‌نژاد با 79 امضا دریافت و به کمیسیون‌های مربوطه ارسال شده است. در نهایت، محمود احمدی ‌نژاد روز چهارشنبه 24 اسفند ماه 1390 برای نخستین ‌بار در تاریخ جمهوری اسلامی، رئیس ‌جمهور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در جلسه علنی مجلس حاضر شد.طرح 79 تن از نمایندگان برای سوال از رئیس جمهوری، شامل سوالاتی در مورد ده مورد اقدامات دولت و تصمیمات احمدی نژاد بود که این گروه از نمایندگان، پاسخ به آنها را «برای رفع ابهامات و حسن تفاهم مجلس دولت و آگاهی ملت» لازم دانسته و گفته بودند که از پاسخ نمایندگان رئیس جمهوری که پیش تر به کمیسیون‌های مجلس ارائه شده بود، قانع نشده‌اند.11 تیر ماه 1390، موسی غضنفرآبادی طی گفت و گویی با سایت تحلیلی خبری "عصرایران" با تاکید بر اقدامات شایسته دولت طرح سوال از رییس جمهور را بر خلاف نظر امضاکنندگان نه تنها مطالبه ای ملی ندانست بلکه گفت: «این اقدام از سوی گروه خاصی که نمی توانند نماینده تمام اقشار ملت باشند از خیلی وقت پیش صورت گرفته است.»موسی غضنفرآبادی با اشاره به موقعیت حساس ایران در منطقه اظهار داشت: «اگر نمایندگان در شرایط کنونی نیم نگاهی به تحولات صورت در منطقه خاورمیانه و موقعیت ایران در منطقه داشته باشند متوجه می شوند که چنین اقداماتی اصلا به صلاح نبوده و به هیچ وجه مناسب جلوه نمی کند. ... آن هایی که به دنبال سوال هستند یا شرایط را متوجه نیستند و یا اینکه مطالبات شخصی را بر مصالح ملی و اهداف متعالی نظام ارجح می دانند. مقام معظم رهبری بارها بر موضوع هم افزایی و تعامل قوا خصوصا قوه مقننه و مجریه تاکید کرده اند و در دیدار اخیری که با نمایندگان داشتند بازهم ایشان را به تعامل و مدارا فراخواندند و تاکید داشتند که رییس جمهور اقدامات شایسته ای در جهت تحقق اهداف نظام انجام داده است.»وی در توضیح کلام خود گفت: «اگر ما فرمایشات معظم له را به عنوان چراغ راه قبول داریم پس به کل طرح چنین مواردی بر خلاف نظر ایشان خواهد بود.»غضنفرآبادی ضمن تاکید مجدد بر ناپسند بودن چنین اقداماتی از سوی برخی نمایندگان خاطرنشان کرد: «آقای مطهری از مدت ها پیش در پی سوال از رییس جمهور است در حالی که دلیل مشخص و معینی برای کار خود ندارند.» وی در پایان تاکید کرد: «در طرح سوال از رییس جمهور هیچ گونه مطالبه ملی و مصالح عمومی دیده نمی شود بلکه هر آنچه هست خواست غیرمنطقی عده معدودی است.» 

در سال 1390، موسی غضنفرآبادی نامزد انتخابات مجلس شد و توانست با کسب 94310 رای از مجموع 140466 رای در 12 اسفند ماه همان سال به عنوان نماینده مردم بم، فهرج، ریگان و نرمانشیر از توابع استان کرمان به خانه ملت راه یابد. وی در این دوره به عضویت کمیسیون قضایی و حقوقی، کمیسیون فرهنگی و کمیسیون تدوین آیین نامه های داخلی مجلس در آمد.در مجلس نهم تعدادی طرح ولایحه توسط غضنفرآبادی امضا شد که برخی از آنها عبارتند از:- طرح استخدام کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی- طرح مقابله با اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن- طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان- طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته ای ملت ایران- طرح استانی شدن حوزه های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی- طرح ایجاد حساب ویژه حمایت از تولید ملی- طرح انتقال پایتخت- و ... 

8 اردیبهشت ماه 1392، هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از خبرنگاران، نویسندگان، دانشجویان و طلاب اصلاح طلب در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهاراتی را مبنی براینکه ما با اسرائیل سرجنگ نداریم، بیان کردند.در پی این اظهارات 150 نفر از نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی از جمله موسی غضنفرآبادی، در اعتراض به این اظهارات، بیانیه ای را در 4 بند، صادر کردند.بخشی از این بیانیه به شرح زیر است:«... ما نمایندگان مجلس ضمن تذکراتی چند از وی [آیت الله هاشمی رفسنجانی] می خواهیم که به اندیشه های امام و حضرت آیت الله خامنه ای بازگردد و به جای آن فاصله خود را از کسانی که دل در گروه انقلاب ندارند و تلاش می کنند انقلاب اسلامی را از مبانی خود تهی گردانند حفظ نمایند.این ساده اندیشی است که ما اعلام کنیم با اسرائیل سر جنگ نداریم و اگر کشورهای عربی با اسرائیل جنگیدند ما از آرمانهای آنها حمایت خواهیم کرد. امام بزرگوار و رهبر عزیز همه تلاش خود را به کار بردند تا مسئله فلسطین را یک مسئله اسلامی نمایند و از حصار عربیت خارج نمایند. اگر امروز ظهور گروه هایی مانند حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی را شاهد هستیم که پوزه اسرائیل را با همه مظلومیت و نابرابری به خاک مالیده اند نتیجه همین تفکر امام است. اگر ما با اسرائیل سر جنگ نداشته باشیم تا انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی باشد اسرائیل با ما سر جنگ خواهد داشت و نباید فراموش کنیم که امام خمینی محو اسرائیل را از آرمانهای انقلاب اسلامی قرار داده است ...» 

موافقت با استیضاح فرجی دانا، وزیر علوم29 مرداد ماه سال 1393، جلسه علنی بررسی استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت یازدهم، به ریاست علی لاریجانی، رئیس مجلس و با حضور 216 نفر از وکلای ملت در صحن علنی برگزار شد.  طرح استیضاح وزیر علوم 21 مردادماه همان سال پس از پایان فرصت یک ماهه وزیر مربوطه با اصرار نمایندگان خواستار استیضاح و با 51 امضا ازجمله امضای موسی غضنفرآبادی، و در 4 بند از سوی هیأت رئیسه مجلس اعلام وصول شده بود.استیضاح کنندگان در نامه ارائه شده به هیأت رئیسه مجلس، دلیل استیضاح خود را عدم پایبندی به رویه‌های قانونی و مصالح کشور، مشی اعتدال و وعده های داده شده در زمان رای اعتماد مجلس و ترویج افراطی گری در دانشگاه ها عنوان کرده بودند.در این میان حجت‌الاسلام موسی غضنفر آبادی در جلسه استیضاح وزیر علوم در مجلس با اشاره به تخلفات قانونی وزیر علوم در پست خود گفت: «اهمیت و حساسیت دانشگاه‌ها بر کسی پوشیده نیست، دانشگاه‌ها محور تمام پیشرفت‌های اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی هستند که اگر فضای دانشگاه فضای آرامش، علم، تحقیق و اندیشیدن نباشد اقتصاد، فرهنگ، پیشرفت، منطق و سیاست هم نداریم. با دلایلی که آنها را بررسی کرده‌ام متن استیضاح را امضا کردم و به دنبال این بودم که پس از بررسی‌های مجددم اگر دلایل را قابل اعتنا ندیدم امضا را پس بگیرم ولی امروز با بررسی‌هایی که انجام دادم اعتمادم به وزیری که به وی رای داده بودم سلب شد. ... آقای وزیر شما به جای اینکه مدیریت کنید مدیریت شدید به طوری که برخی می‌ گویند با رفتن وزیر علوم هم تغییری در روند حرکت وی به وجود نمی‌ آید. ...»وی با اشاره به دلایل دیگر استیضاح وزیر علوم گفت: «براساس قانون یک سرپرست دانشگاه نمی ‌تواند بیش از 6 ماه سرپرست باشد ولی در حال حاضر چندین سرپرست بیش از 6 ماه در دانشگاه‌ها فعالیت می‌ کنند. ...شما 147 نفر از رد صلاحیت‌شدگان را در مقطع ارشد و 23 نفر دیگر را در مقطع دکتری پذیرفتید؛ از شما نقل شده است که اینها در زمان سرپرستی آقای دکتر توفیقی بوده است. سوال ما این است که نسبت شما با آقای توفیقی چیست؟ آیا در اعتراض به عملکرد او برخوردی با ایشان داشتید؟ ... چرا در طول مدت 9 ماه تصدی مسئولیت خود علیرغم استعلامی که وزارت اطلاعات به شما داد نسبت به اینها اقدامی نکردید؟‌ ...» غضنفر آبادی در پایان تصریح کرد: «آقای فرجی دانا شما اولین کسی بودید که چرخ‌های اعتدال دولت یازدهم را از مسیر خارج کردید و دیگر صلاح نیست که در این سمت قرار بگیرید.»نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح روز چهارشنبه، 29 مرداد سال 1393 با 145 رأی موافق، 110 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع از مجموع 270 نماینده حاضر در صحن، با "عدم‌ اعتماد" به فرجی‌دانا موافقت ‌کردند. موافقت ضمنی با فرهادی، پنجمین وزیر پیشنهادی علوم28 آبان ماه سال 1393، در پی رأی عدم ‌اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به "فخرالدین احمدی دانش آشتیانی"، چهارمین گزینه پیشنهادی رییس دولت یازدهم برای تصدی وزارت علوم، حسن روحانی در نامه‌ای به رئیس وقت مجلس شورای اسلامی، "محمد فرهادی" را به‌ عنوان پنجمین وزیر پیشنهادی علوم در دولت یازدهم معرفی کرد.در همان روز موسی غضنفرآبادی طی گفت وگویی با خبرگزاری "ایرنا" در رابطه با رای آوردن محمد فرهادی گفت: «سوابقی که از دکتر فرهادی وجود دارد فکر می کنم آدم آرامی است و اگر حاشیه ای نباشد مشکلی برای رای آوردن نخواهند داشت.»وی با پیش بینی این موضوع که هفته آینده مساله وزارت علوم حل خواهد شد، گفت: «هر چند سن دکتر فرهادی بالا رفته و انتظار می رفت فرد جوانتری در این سمت قرار گیرد اما در مجموع نظر مجلس مثبت است و فکر می کنم مسایلی که درباره معرفی وزیر علوم به وجود آمده، با انتخاب ایشان تمام شود.»5 آذر ماه سال 1393، جلسه علنی تایید صلاحیت پنجمین وزیر پیشنهادی علوم برگزار شد و محمد فرهادی با 197 رأی موافق، 28 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع توانست اعتماد نمایندگان مجلس را برای تصدی وزارت علوم کسب کند. 

امضای طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته اینمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی 14 بهمن ماه 1393، یک فوریت طرح "الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته ای" را مورد بررسی قرار داده و با رأی بالایی به تصویب رساندند. موسی غضنفرآبادی یکی از 255 نماینده مجلس نهم بود که این طرح را امضا کرد. این طرح یک فوریتی در جهت حمایت از تیم مذاکره کننده و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و در پاسخ به ضرب العجل امریکایی ها مبنی بر تحمیل خواسته های نامشروع آنها به تیم مذاکره کننده هسته ای به مجلس ارائه شد. بر اساس این طرح در صورت تصویب تحریم جدید از سوی امریکا، توافق نامه ژنو لغو و اقدامات ایران در راستای فناوری هسته ای به نقطه قبل از این توافقنامه باز خواهد گشت.کلیات طرح "الزام دولت به حفظ حقوق هسته ای" در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در 31 خرداد ماه 1394 با رأی بالایی از سوی نمایندگان به تصویب رسید؛ پس از آن جزئیات این طرح در جلسه علنی 2 تیر ماه مورد بررسی قرار گرفت و با 213 رای موافق، 10 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید. طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته ایدر جریان مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، در اواسط اردیبهشت ماه 1394 جان کری، وزیر وقت امور خارجه امریکا و جو بایدن، معاون وقت رئیس جمهور امریکا در اظهارنظرهایی ضمن تهدید کشورمان باز هم از "گزینه نظامی" سخن به میان آوردند. هر چند انتظار می رفت با توجه به در جریان بودن مذاکرات هسته‌ای مقامات غربی سخنی از تحریم و فراتر از آن "گزینه نظامی" به میان نیاورند اما اظهارات دو مقام آمریکایی نشان از عدم تغییر رویکرد ایالات متحده در قبال جمهوری اسلامی ایران داشت.پس از این اظهارات خبر دیگری مبنی بر "طرح کنگره امریکا برای نظارت بر توافق هسته ای" به گوش رسید. طرحی که انتقاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در پی داشت؛ نمایندگان بر این اعتقاد بودند که این اقدام کنگره در راستای اظهارات مقامات رسمی این کشور و نوعی فشار بر جمهوری اسلامی ایران و تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان بوده است. در همین راستا، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تهیه و تدوین طرحی 3 فوریتی خواستار توقف مذاکرات هسته‌ای تا قطع تهدیدات آمریکایی‌ها شدند.علی لاریجانی، رئیس وقت مجلس شورای اسلامی در جلسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در 20 اردیبهشت ماه 1394، بر حمایت جدی از تیم مذاکره کننده هسته ای و پرهیز از واکنش های سریع و بدون فکر در این زمینه تأکید کرد.طرح سه فوریتی که طرح "دفاع اسلامی و انقلابی و قانونمند از عزت، عظمت، هویت، شخصیت و اقتدار ملت ایران در طول ادامه مذاکرات هسته‌ای" نام داشت، با پیگیری جواد کریمی قدوسی (نماینده وقت مردم مشهد) توسط 80 تن از نمایندگان از جمله موسی غضنفرآبادی امضا شد و در 22 اردیبهشت ماه 1394، تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد؛ ماده واحده تنظیم شده در این طرح دولت و مسئولین سیاست خارجی و اعضای تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای را از هر گونه ارتباط و مذاکره با آمریکایی ‌ها در موضوع هسته‌ای تا زمانی که دولت آمریکا رسماً و علناً تهدید ملت ایران را کنار نگذارد، منع نموده و آنها را موظف می کرد تا مذاکره را با بقیه گروه 1+5 بدون حضور آمریکایی ‌ها ادامه دهند.پس از تقدیم این طرح به هیئت رئیسه مجلس، اعتراضاتی در چگونگی گرفتن امضا، از سوی برخی از نمایندگان مطرح شد؛ اعتراض بیشتر نمایندگان بر این اساس بود که آنها طرح دو فوریتی را امضا کرده اند و طرح کریمی قدوسی به هیچ وجه طرح سه فوریتی نبوده است. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۲:۴۶

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۲:۴۸

حجت الاسلام موسی غضنفر آبادی

خلاصه زندگی نامه

 حجت الاسلام موسی غضنفر آبادی، نماینده اصولگرای مردم بم از توابع استان کرمان در ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی بود. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع