جستجو در مطالب و اشخاص
حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در سال 1346 در شهرستان "شادگان" واقع در استان "خوزستان" متولد شد. وی پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی به فراگیری علوم دینی پرداخت و تحصیلات خود را تا سطح 3 حوزه ادامه داد. اسفند ماه 1382، ناصری نژاد در انتخابات مجلس هفتم شورای اسلامی شرکت کرد و در مرحله اول این انتخابات به عنوان نماینده مردم شهرستان "شادگان" به مجلس راه یافت. او پس از پایان مجلس هفتم، در انتخابات مجلس هشتم شرکت کرد و مجددا به عنوان نماینده مردم "شادگان" در مجلس حضور یافت. وی در این دوره با عضویت در کمیسیون انرژی مجلس خدمت کرد. حجت الاسلام مجید ناصری نژاد پس از چندی با شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، توانست برای سومین بار نمایندگی مردم شهرستان "شادگان" در مجلس شورای اسلامی را برعهده گیرد. 

مجلس هفتمحجت الاسلام مجید ناصری نژاد در 1 اسفند 1382 در مرحله اول انتخابات مجلس هفتم موفق شد با کسب 38 درصد آراء به عنوان نماینده مردم شهرستان "شادگان" در مجلس شورای اسلامی حضور یابد. وی پس از آغاز بکار مجلس هفتم، به کمیسیون کشاورزی پیوست. مجلس هشتم24 اسفند 1386، مجید ناصری نژاد در انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی شرکت کرد و موفق شد با کسب 43 درصد آراء در مرحله اول انتخابات، به عنوان نماینده مردم "شادگان" از توابع استان "خوزستان" به خانه ملت راه پیدا کند. وی در این دوره به عضویت کمیسیون انرژی درآمد.ناصری نژاد در مجلس هشتم 36 طرح و لایحه را امضا کرد که برخی از آنها عبارتند از:- طرح تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به رسمی و پیمانی- طرح کمک به اجرای مأموریت های فرهنگی جوانان بسیج- طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار- طرح ارتقای کیفی تولید خودرو داخلی- طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگیو ... 

پس از برکناری مصطفی پورمحمدی از سمت وزارت کشور، محمود احمدی نژاد در 28 اردیبهشت ماه 1387 سید مهدی هاشمی، معاون پارلمانی وی را به سرپرستی وزارت کشور منصوب کرد و پس از یک دوره سرپرستی وی، علی کردان، قائم مقام وقت وزارت نفت را به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت کشور به مجلس معرفی کرد.احمدی نژاد 8 مرداد ماه 1387، علی کردان را به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت کشور به مجلس معرفی کرد و مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه 15 مرداد ماه، خط مشی و اصول کلی برنامه ها و صلاحیت وی را مورد بررسی قرارداد؛ به هنگام بررسی صلاحیت کردان موضوع مدرک تحصیلی او در مجلس شورای اسلامی مطرح شد اما نمایندگان با وجود طرح برخی سؤالات و ابهامات، به کردان برای تصدی مسئولیت وزارت کشور رای اعتماد دادند. هنوز چند ماهی از حضور کردان در وزارت کشور نگذشته بود که زمزمه های طرح استیضاح وی مطرح و سرانجام طرح استیضاح با امضای 28 نماینده از جمله حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در 5 آبان ماه 1387 اعلام وصول شد. محورهای استیضاح طراحان مبنی بر معتبر نبودن مدرک دکترای افتخاری او از دانشگاه آکسفورد انگلستان، دریافت حقوق با مدرک نا معتبر و عضویت در هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با رتبه دانشیاری با مدرک غیرمعتبر بود.سرانجام 14 آبان ماه 1387، جلسه استیضاح علی کردان برگزار شد؛ بعد از استماع سخنان موافقان و مخالفان استیضاح و اظهارات کردان، نمایندگان با 188 رای موافق استیضاح، 45 رای مخالف و 14 رای ممتنع، به علی کردان اعتماد نکردند و کردان از وزارت کشور برکنار شد. 

پس از حوادث انتخابات سال 1388 و دستگیری افراد آشوبگر، حدود 175 نماینده مجلس هشتم شورای اسلامی از جمله مجید ناصری نژاد، در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1389 در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس دستگاه قضایی ضمن اعتراض و اظهار شگفتی از احضار و محاکمه مدیران رسانه‌های انقلابی به دلیل شکایت سران فتنه، خواستار تسریع در محاکمه سران فتنه و رسیدگی به شکایات ملت ایران از آنان شدند. نمایندگان در این نامه برخورد با رسانه های انقلابی را باعث تنفس مصنوعی جریان فتنه خواندند.در پی صدور این نامه سرگشاده برخی افراد، جریانات سیاسی و رسانه‌ها با تشکیک در امضای 175 نماینده ملت، مدعی جعل برخی از این امضاء‌ها شدند از این رو برای تنویر افکار عمومی در تاریخ 24 خرداد سال 1389، اسامی تمامی نمایندگان امضاء کننده این نامه منتشرشد. 

بهمن سال 1388، برای نخستین بار زمزمه ‌های طرح استیضاح مجید نامجو وزیر وقت نیرو، از سوی برخی نمایندگان "شوشتر" از استان "خوزستان" در مجلس هشتم، شروع شد اما تا پایان سال 1388 به طور رسمی خبری از ارایه این طرح نشد. پس از آن در تابستان سال 1389، مجددا طرح استیضاح "مجید نامجو" مطرح شد. سرانجام 4 اسفند ماه سال 1389، استیضاح "مجید نامجو" وزیر وقت نیرو، با 45 امضا از سوی نمایندگان مجلس هشتم از جمله مجید ناصری نژاد در 6 محور اعلام وصول شد. فقدان مدیریت و برنامه‌ ریزی برای تصدی این وزارتخانه مهم، عدم اجرای تعهدات داده شده در گزارش برنامه در زمان رای اعتماد، طولانی شدن اجرای مصوبات دولت و تعهدات وزارت نیرو، فقدان برنامه‌ ریزی و اولویت‌ بندی طرح‌های آبرسانی و تامین برق شهری و روستایی، طولانی شدن اجرای سدها و آبرسانی، مشکلات متعدد مردم و تضاد درون وزارتخانه از محورهای اصلی این استیضاح عنوان شده بود. در نهایت 15 اسفند سال 1389، از 250  نماینده حاضر در جلسه استیضاح، 209 رأی گرفته شد که 101 رأی مثبت به استیضاح، تعداد 102 رأی منفی به استیضاح و تعداد 6 رأی ممتنع به آن داده شد. بنابراین، مجلس شورای اسلامی با ادامه تصدی نامجو در وزارت نیرو موافقت کرد. 

7 اسفند سال 1394، دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار شد؛ در این میان حجت الاسلام ناصری نژاد توانست در همان مرحله اول، با اخذ 35698 رای از مجموع 75948 آراء ماخوذه، به عنوان نماینده اصولگرای مردم شهرستان "شادگان" از توابع استان "خوزستان" راهی خانه ملت شود. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۴:۱۸

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۴:۱۹

حجت الاسلام مجید ناصری نژاد

خلاصه زندگی نامه

 حجت الاسلام مجید ناصری نژاد، نماینده اصولگرای مردم شهرستان "شادگان" از استان "خوزستان" در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که سابقه حضور در ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی را در کارنامه پارلمانی خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع