جستجو در مطالب و اشخاص
حجت الاسلام سید محمود مدنی بجستانی فرزند "آیت الله سیّد جواد مدنی بجستانی" در تاریخ 1 فروردین ماه 1343 در گناباد از توابع استان خراسان رضوی متولد شد. وی پس از اتمام دروس مقدماتی و تحصیل در حوزه، پایان نامه سطوح چهارم معادل دکترا و اجتهاد را در بحث فقه تألیف و با دفاع از آن موفق به دریافت مدرک آن مقطع گردید و همچنین امتحان جامع دکترا وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری را با موفقیت گذراند. او در دوران انقلاب و سالهای پس از آن به تدریس دروس سطوح عالیه در حوزه علمیه پرداخت همچنین بطور همزمان در دانشگاه تهران نیز تدریس می کرد.حجت الاسلام سید محمود مدنی بجستانی در سال 1382 با اخذ 39.33 درصد آراء به عنوان نماینده مردم گناباد در مرحله اول هفتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به خانه ملت راه یافت. در اسفند ماه سال 1388 مقام معظم رهبری، سید محمود مدنی بجستانی را به عنوان نماینده خویش در امارات و امام جمعه دبی منصوب کردند. 

حجت الاسلام سید محمود مدنی تحصیلات ابتدایی را در "بجستان" از توابع استان خراسان رضوی به اتمام رساند و پس از پایان سال اول راهنمایی وارد حوزه علمیه شد و تا سال 1353 به صورت مستمر در عرصه تعلیم، تدریس، تالیف، تحقیق و تبلیغ فعالیت داشت. وی سه سال در حوزه علمیه مشهد بود و سپس در سال 1355 به قم رفت و از دروس حضرات آیات "ستوده"، "پایانی"، "اعتمادی" و "بنی فضل" استفاده برد. او در مقطع خارج از حضرات آیات: "تبریزی (فقه 12 سال، اصول 8 سال)، "وحید خراسانی" (فقه یک سال و نیم، اصول هشت سال)، "مکارم شیرازی" (اصول یک سال)، "منتظری" (فقه 4 سال) بهره مند شد.مدنی بجستانی پایان نامه سطوح چهارم معادل دکترا و اجتهاد را در بحث فقه درسال 1375 تألیف و با دفاع از آن موفق به دریافت مدرک آن مقطع گردید و همچنین امتحان جامع دکترا وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری را با موفقیت گذراند و تز دکترای خود را با عنوان "احکام مصلحتی فقه اسلام" زیر نظر دکتر "مصطفی محقق داماد" تألیف و دفاع نمود. 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی بجستانی در تاریخ 1 اسفند ماه 1382 با کسب 23082 رای از مجموع 58679 رای و به عبارتی با اخذ 39.33 درصد آراء به عنوان نماینده مردم گناباد از توابع استان خراسان رضوی در مرحله اول انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی برای اولین بار به خانه ملت راه یافت. وی در این دوره در کمیسیون اصل 90 عضویت داشت. 

- نماینده ولی فقیه در امارات- جانشین سرپرست در نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در سوریه- نماینده مردم گناباد در مجلس هفتم- تدریس در دانشگاه تهران 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۸:۴۵

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۸:۴۶

حجت الاسلام سید محمود مدنی بجستانی

خلاصه زندگی نامه

 حجت الاسلام سید محمود مدنی بجستانی، نماینده ولی فقیه در امارات، جانشین سرپرست در دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه و نماینده اصولگرای مردم گناباد از توابع استان خراسان رضوی که در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور داشت. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع