جستجو در مطالب و اشخاص
حجت الاسلام سید محمّد صادق حسینی علم الهدی فرزند "عبدالهادی" در سال 1355 در تهران متولد شد. وی پس از اتمام دروس مقدماتی، وارد حوزه علمیه قم شد و بعد از گذراندن سطوح مقدمات و عالی به سطح دروس خارج حوزه علمیّه راه یافت.حجت الاسلام علم الهدی مطالعات و تحقیقات بسیاری در زمینه اندیشه علمی "شهید آیت الله سید محمد باقر صدر" داشته است و یادداشتهای بسیاری را بر محور آثار او گرد آورده و مبانی فقهی ـ اصولی خود را متأثّر از اندیشه وی می داند.از جمله سوابق و مسئولیت های او می توان به مدیر آموزشی و علمی مدرسه علمیّه آیت الله لنگرودی، تدریس در مدرسه آیت الله گلپایگانی حوزه علمیه قم، تدریس علم اصول در مقطع کارشناسی ارشد و ... اشاره کرد. 

حجت الاسلام علم الهدی پس از اتمام دروس مقدماتی، در سال 1369 وارد حوزه علمیه قم شد. وی بعد از گذراندن سطوح مقدمات و عالی به سطح دروس خارج حوزه علمیّه راه یافت و در محضر آیات عظام بهجت، شبیری زنجانی و میلانی به کسب علم پرداخت. 

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی از سال 1376 با آموزش ادبیّات و منطق به طور رسمی به تدریس پرداخت و از سال 1382 در سطوح عالی حوزه علمیّه به تدریس اشتغال یافت. او از سال 1386 به دعوت مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران در قم، تدریس علم اصول در مقطع فوق لیسانس در استدیوی این مرکز را تا سال 1389 بر عهده داشت. 

برخی از سوابق و مسئولیت های حجت الاسلام و المسلمین علم الهدی در قم عبارتند از:- مدیر آموزشی و علمی مدرسه علمیه آیت الله لنگرودی- نظارت بر روند تحقیق و تصحیح و نشر برخی از کتب فقهی و اصولی- تدریس در مدرسه آیت الله گلپایگانی حوزه علمیه- تدریس علم اصول در مقطع کارشناسی ارشد 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۲۶

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۲۷

حجت الاسلام سید محمد صادق حسینی علم الهدی

خلاصه زندگی نامه

 حجت الاسلام سید محمد صادق حسینی علم الهدی، مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم که مدیریت آموزشی و علمی مدرسه علمیه آیت الله لنگرودی قم و نظارت بر روند تحقیق و تصحیح و نشر برخی از کتب فقهی و اصولی را در کارنامه سوابق خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع