جستجو در مطالب و اشخاص
جواد سعدون زاده، در سال 1338 در شهرستان "آبادان" واقع در استان "خوزستان" به دنیا آمد. وی تحصیلات دانشگاهی خود را تا سال 1374 در مقطع دکترا در رشته "زبان و ادبیات عرب" از دانشگاه "شهید بهشتی تهران" ارتقا داد. تدریس در دانشگاه های شهید چمران اهواز و پیام نور شهرستان "شادگان"، تصدی معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت علوم، مبلغ و زبان دان بعثه مقام معظم رهبری در مراسم حج تمتع و ... از جمله سوابق آموزشی و اجرایی سعدون زاده بشمار می آیند. سعدون زاده با شرکت در انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی توانست در سال 1383 در مرحله دوم، به نمایندگی از مردم شهرستان "آبادان" از استان "خوزستان" راهی خانه ملت شود. او مجددا در اسفند سال 1390 به عنوان نماینده مردم "آبادان" به مجلس نهم شورای اسلامی راه یافت. وی عضویت در فراکسیون های "اصولگرایان رهروان ولایت"، "فرهنگیان و دانشگاهیان" و "قرآن و عترت" مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد.  

-لیسانس زبان و ادبیات عرب از دانشگاه شهید چمران اهواز -فوق لیسانس زبان و ادبیات عرب از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1369 -دکترای زبان و ادبیات عرب از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1374 -لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان در سال 1390  

-تدریس در آموزش و پرورش شهرستان شادگان -تدریس در دانشگاه شهید چمران شهرستان اهواز -تدریس در دانشگاه پیام نور شهرستان شادگان -تدریس در دانشگاه آزاد شهرستان آبادان -تدریس دوره های بعثه مقام معظم رهبری (مراسم حج تمتع)  

-عضویت در هیئت امنای دانشگاه بین المللی امیر المومنین(ع) -مبلغ و زبان دان بعثه مقام معظم رهبری در مراسم حج تمتع -معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت علوم -عضویت در شورای پژوهشی دانشگاه آزاد واحد آبادان -نماینده مردم شریف آبادان در مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم -نماینده مردم شریف آبادان در مجلس شورای اسلامی در دوره نهم  

جواد سعدون زاده، در تاریخ 18 اردیبهشت سال 1383 در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با کسب 21977 رای از مجموع 49772 آرا ماخوذه، از سوی مردم "آبادان" از استان "خوزستان" وارد مجلس هفتم شد. وی در این دوره به عضویت کمیسیون انرژی در آمد. عملکرد مجلس هفتم از نگاه سعدون زاده 9 مهر سال 1386، جواد سعدون زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری "فارس" در "آبادان"، به عملكرد مجلس هفتم اشاره و خاطرنشان كرد: «مجلس هفتم یكی از موفق ترین مجالس انقلاب بوده است و به حق در این مجلس تصمیمات انقلابی و خوبی برای رفاه مردم گرفته شد.» سعدون زاده نمره عملكرد مجلس هفتم را 17 توصیف كرد و افزود: «به رغم فعالیت چشمگیر نمایندگان مردم خوزستان در مجلس اما نمره عملكرد استانی نمایندگان 14 است.»  

جواد سعدون زاده، در تاریخ 12 اسفند ماه سال 1390 در مرحله اول انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با کسب 27538 رای از مجموع 105452 آراء ماخوذه، به عنوان نماینده مردم شهرستان "آبادان" از توابع استان "خوزستان"، وارد مجلس نهم شد و مجددا به کمیسیون انرژی پیوست. وی در این دوره طرح هایی را به امضا رساند که می توان به طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته ای ملت ایران، طرح اساسنامه شرکت ملی نفت ایران، طرح شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و... اشاره کرد.  

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی 14 بهمن ماه 1393، یک فوریت طرح "الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته ای" را مورد بررسی قرار داده و با رأی بالایی به تصویب رساندند. جواد سعدون زاده یکی از 255 نماینده مجلس نهم بود که این طرح را امضا کرد. این طرح یک فوریتی در جهت حمایت از تیم مذاکره کننده و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و در پاسخ به ضرب العجل امریکایی ها مبنی بر تحمیل خواسته های نامشروع آنها به تیم مذاکره کننده هسته ای به مجلس ارائه شد. بر اساس این طرح در صورت تصویب تحریم جدید از سوی امریکا، توافق نامه ژنو لغو و اقدامات ایران در راستای فناوری هسته ای به نقطه قبل از این توافقنامه باز خواهد گشت. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۳:۰۵

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۳:۰۶

جواد سعدون زاده

خلاصه زندگی نامه

 جواد سعدون زاده، نماینده اصولگرای مردم شهرستان "آبادان" از استان "خوزستان" در ادوار هفتم و نهم مجلس شورای اسلامی که سابقه عضویت در کمیسیون انرژی را در کارنامه پارلمانی خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع