جستجو در مطالب و اشخاص
بابک بابان در سال 1348 در تهران به دنیا آمد. پدر او شکرالله بابان، نویسنده و گوینده اخبار سیاسی بود و به خاطر تسلط به زبان کردی خبرها را به این زبان ترجمه و اجرا می کرد. او به سبب حرفه پدر و تعلق خاطر به ادبیات و شعر به کار در رادیو و تلویزیون علاقمند شد و برنامه ریزی های زندگیش را برای رسیدن به گویندگی تدوین کرد. او فعالیتش در عرصه رسانه را در شبکه "جام جم" به عنوان خبرنگار آغاز کرد. او که دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی است، از همان ابتدا گوینده اخبار ورزشی شد. بابک بابان در سال 1378، همزمان با تأسیس شبکه "خبر" به این شبکه آمد و به عنوان گوینده اخبار ورزشی در این شبکه مشغول به فعالیت شد.  

همکاری بابک بابان با شبکه جهانی "جام جم" آغاز شد و از همان ابتدا گوینده اخبار ورزشی بود. او کارش را از آرشیو و تهیه کنندگی خبر که با تهیه کنندگی تولید تفاوت دارد، آغاز کرد و به تدریج با کار دبیری نیز آشنا شد و پس از مدتی گویندگی خبر کابین را بر عهده گرفت. او همزمان با تأسیس شبکه خبر به همراه گروه 3 نفره ای که در شبکه "جام جم" فعالیت می کردند، به شبکه "خبر" رفت و به خاطر علاقه و تحصیلاتش باز هم گویندگی اخبار ورزشی را ترجیح داد.  

شکرالله بابان، پدر بابک بابان گوینده پیشکسوت رادیو و تلویزیون و از چهره های نامدار کردستان بود. وی به عنوان گوینده، مفسر، شاعر، نویسنده، مترجم و مدیرکل مراکز صداو سیمای آذربایجان غربی، کرمانشاه و کردستان فعالیت کرده ‌است. فؤاد بابان، برادر بزرگ تر بابک بابان، از گویندگان قدیمی صداوسیما است که گویندگی اخبار سیاسی شبکه یک سیما را بر عهده داشت.  

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۳۹:۲۷

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۰:۳۹:۲۸

بابک بابان

خلاصه زندگی نامه

 بابک بابان، گوینده اخبار ورزشی شبکه خبر، فرزند شکرالله بابان چهره نام آشنای رادیو و تلویزیون و از گویندگان پیشکسوت صداو سیما است. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع