جستجو در مطالب و اشخاص
آیت الله کاظم سپاسی آشتیانی سال 1343 در خانواده‌ای مذهبی و کشاورز در آشتیان متولد شد. وی پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی در سال 1356 وارد حوزه علمیه شد و دانش خود را تا اخذ مدرک سطح چهار حوزه ادامه داد.آیت الله آشتیانی از فعالان نهضت امام خمینی(ره) بود و در تظاهرات خیابانی شرکت می نمود. وی همچنین پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شروع جنگ تحمیلی بارها به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید.آیت الله آشتیانی همزمان با تحصیل در حوزه علمیه به تدریس دروس سطوح پایین تر اهتمام داشت، وی پس از اخذ مدرک سطح چهار حوزه به صورت تخصصی به تحقیقات فقهی و اصولی مشغول شد. همچنین وی در سال 1375 از سوی آیت ‌الله دانش، امام ‌جمعه موقت آشتیان شد. 

آیت الله کاظم سپاسی آشتیانی پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی در سال 1356 وارد حوزه علمیه آشتیان و در سال 1363 وارد حوزه علمیه قم گردید. وی در این دوره از تحصیلات دانشگاهی بازنماند و در سال 1378 در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس در رشته مدرسی الهیات و معارف اسلامی با گرایش فلسفه و کلام شرکت نمود و رتبه سوم را به دست آورد و موفق به اخذ کارشناسی ارشد از این دانشگاه شد. پس ‌از آن به‌ عنوان یکی از پژوهشگران مؤسسه ائمه اطهار(ع) به کار تخصصی فقه و اصول پرداخت و همزمان به تدریس سطوح عالی حوزه و دانشگاه همت گماشت. آیت الله آشتیانی سال 1389 به اخذ مدرک سطح چهار حوزه معادل دکترای تخصصی، نائل گردید. 

آیت الله کاظم سپاسی آشتیانی از سال 1356 که وارد حوزه علمیه آشتیان شد در کنار ارتقاء تحصیلی به تدریس سطوح پایین تر هم اهتمام ورزید به طوری که ادبیات را چند بار تدریس نمود و از سال 1368 در دانشگاه آزاد اسلامی به تدریس درس های معارف، اخلاق، تعلیم و تربیت اسلامی، متون، تاریخ و کلیات فلسفه اشتغال داشت.وی پس از اخذ مدرک سطح چهار حوزه به صورت تخصصی به تحقیقات فقهی و اصولی مشغول شد و همزمان رسائل شیخ انصاری را تدریس کرد. 

آیت ‌الله جوادی آملی؛ تفسیر قرآن آیت ‌الله میرزا جواد تبریزی؛ درس خارج آیت‌ الله وحید خراسانی؛ درس خارجآیت الله العظمی مکارم شیرازی؛ درس خارج آیت‌ الله وجدانی فخر؛ لمعتین آیت ‌الله صالحی مازندرانی؛ کفایتینآیت ‌الله صالحی افغانی؛ اصول فقه آیت ‌الله عمانی آیت ‌الله طاهری خرم‌آبادی آیت ‌الله شهیدی؛ درس اصول و فقه آیت ‌الله مجد آیت ‌الله حشمت پور؛ شرح اشارات آیت ‌الله دیوانی؛ اسفار 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۱۹

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۲۰

آیت الله کاظم سپاسی آشتیانی

خلاصه زندگی نامه

 آیت الله کاظم سپاسی آشتیانی، امام جمعه موقت آشتیان و مدرس حوزه و دانشگاه می باشد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع