جستجو در مطالب و اشخاص
آیت الله علیرضا مستشاری فرزند "مصطفی" در سال 1347 در کرمانشاه متولد شد. وی پس از اتمام دروس مقدماتی در زمینه علوم حوزوی به تحصیل پرداخت و تا سطح خارج فقه و اصول علوم حوزوی پیش رفت.آیت الله مستشاری حدود 23 سال به تحصیل و تحقیق در زمینه علوم دینی پرداخت که موضوعات تالیفات اجتهادی وی عبارتند از: غنا و موسیقی، پوشش زن و مرد، حیله های فرار از ربا و ... . از جمله سوابق و مسئولیت های او می توان به عضویت در هیئت رئیسه نهاد رهبری و معاون و مشاور عالی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های سراسر کشور اشاره کرد. 

آیت الله علیرضا مستشاری پس از اتمام دروس مقدماتی، در سال 1362 وارد حوزه علمیه قم شد و بعد از اتمام ده سال دوره سطح حوزه، مشغول دروس تخصصی فقه و اصول گردید و پانزده سال در درس خارج فقه و اصول شرکت نمود و همزمان با آن، 11 سال نیز در موسسه تخصصی آموزشی پژوهشی فقهی "بقیه الله" قم به تحصیلات خود ادامه داد. 

سوابق و مسئولیت های آیت الله مستشاری علاوه بر انجام فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تبلیغی در دانشگاه‌های کشورعبارتند از:- عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی- کارشناس امور دینی در صدا و سیما- عضو هیئت رئیسه نهاد رهبری و معاون و مشاور عالی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های سراسر کشور 

برخی از آثار و تالیفات آیت الله مستشاری عبارتند از:- تفسیر دو جلدی آیات برگزیده- همای سعادت- آیین دوستیابی- منزلت بی ‌مانند- کوثر کویر- همسفر حج- هفت سین حجاب- سوز عشق- حیله‌های فرار از ربا 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۲۵

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۲۶

آیت الله علیرضا مستشاری

خلاصه زندگی نامه

 آیت الله علیرضا مستشاری، نماینده ولی فقیه در دانشگاه های کل کشور که کارشناس امور دینی در صدا و سیما را در کارنامه سوابق خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع