جستجو در مطالب و اشخاص
آیت الله عباس شاه رفعتی فرزند "محمد علی" در سال 1339 در محله "خیمه گاه" شهر کربلا واقع در کشورعراق متولد شد. وی پس از اتمام دروس مقدماتی به حوزه علمیه قم راه یافت و بعد از گذراندن دروس سطح و خارج به درجه اجتهاد رسید.آیت الله رفعتی از سال 1359 تدریس در حوزه و دانشگاه را آغاز کرد و سپس مشغول تحقیق، تدوین و تالیف موضوعات مختلف علوم اسلامی شد.از جمله سوابق و مسئولیت های او می توان به ریاست مرکز تخصصی حقوق و قضای اسلامی، مشاورعالی مدیر حوزه های علمیه، معاون آموزش حوزه های علمیه سراسر کشور، ریاست مرکز تدوین متون جامعه المصطفی و ... اشاره کرد. 

آیت الله شاه رفعتی در سن 10 سالگی به همراه خانواده از عراق به ایران آمد و دروس مقدماتی را در شهر قم گذراند. وی تحصیلات حوزوی خود را از سال 1354 در حوزه علمیه قم آغاز کرد و دروس سطح و خارج را گذراند و سپس به درجه اجتهاد رسید. 

آیت الله عباس شاه رفعتی از سال 1359 تدریس در حوزه و دانشگاه را آغاز نمود و از سال 1384 به تدریس خارج فقه و اصول پرداخت و همزمان مشغول تحقیق، تدوین و تالیف موضوعات مختلف علوم اسلامی شد و سپس در مقطع دکتری دانشگاه به تدریس اشتغال یافت. 

از اهم فعالیتها و مسئولیتهای آیت الله شاه رفعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:- ریاست مرکز تخصصی حقوق و قضای اسلامی- قائم مقام مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی وابسته به مجلس خبرگان رهبری- مشاور عالی مدیر حوزه های علمیه- عضو مجمع اساتید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم- معاون آموزش حوزه های علمیه سراسر کشور- عضو شورای تدوین برنامه سوم توسعه کشور- قائم مقام مرکز مطالعات راهبردی جامعه مدرسین- معاون آموزش و تحقیقات مرکز جهادی علوم اسلامی- رئیس مرکز تدوین متون جامعه المصطفی 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۲۴

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۲۵

آیت الله عباس شاه رفعتی

خلاصه زندگی نامه

 آیت الله عباس شاه رفعتی، عضو مجمع اساتید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که ریاست مرکز تخصصی حقوق و قضای اسلامی و معاونت آموزش حوزه های علمیه سراسر کشور را در کارنامه خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع