جستجو در مطالب و اشخاص
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی فرزند "سید کرامت الله" در سال 1341 در شهر شیراز متولد شد. وی پس از اتمام دروس مقدماتی، برای تحصیل علوم دینی به حوزه علمیه شیراز و سپس به حوزه علمیه قم رفت و تحصیلات خود را تا دوره خارج فقه و اصول ارتقاء داد.در اسفند ماه سال 1391، آیت الله ملک حسینی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی‌ فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد. وی همچنین در مرحله میاندوره ای چهارمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با اخذ 88 درصد آراء به عنوان نماینده مردم کهگیلویه و بویر احمد به مجلس راه یافت. 

سید شرف الدین در سال 1356 برای تحصیل علوم دینی وارد حوزه علمیه شیراز شد و در محضر پدر خویش آیت الله ملک حسینی دروس ادبیات، منطق و بخشی از اصول و فقه را فرا گرفت.وی برای ادامه تحصیلات حوزوی در سال 1363 به قم عزیمت کرد و ادامه دروس سطوح را در محضر آیات بزرگوار محامی، اعتمامی، محقق و گنجی تلمذ کرد.حجت الاسلام ملک حسینی حدود 13 سال درس خارج فقه را در محضر آیت الله العظمی تبریزی فرا گرفت و حدود 15 سال نیز در کلاس درس اصول آیت الله العظمی وحید خراسانی حاضر شد .سید شرف الدین در این سالها علاوه بر تحصیل علوم حوزوی در مناسبتهای مختلف به تبلیغ دین مبین اسلام و احکام شرع مقدس در مناطق مختلف کشور پرداخت. 

حجت الاسلام ملک حسینی از حدود 18 سال پیش به کار تدریس ادبیات، منطق، کلام، اصول فقه و فقه در حوزه های علمیه شیراز و قم پرداخت.سید شرف الدین ملک حسینی علاوه بر نمایندگی ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد مسوولیت حوزه علمیه خان شیراز را بر عهده دارد. 

- نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد- مسئول حوزه علمیه خان شیراز- نماینده مردم کهگیلویه و بویر احمد در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری 

24 خرداد ماه 1392 انتخابات میان دوره ای چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار و آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی به عنوان نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد با کسب 254637 رای از مجموع 286473 رای و به عبارتی با اخذ 88 درصد آراء وارد مجلس شد. 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۲۱

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۲۳

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی

خلاصه زندگی نامه

 آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری که مسئولیت حوزه علمیه خان شیراز را بر عهده داشت. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع