جستجو در مطالب و اشخاص
آیت الله ذکرالله احمدی در سال 1328 در کرمانشاه به دنیا آمد. او در سال 1353 وارد حوزه علمیه آیت الله بروجردی کرمانشاه شد و پس از آشنایی با ادبیات، صرف و نحو در حد جامع المقدمات، سیوطی، مغنی و حاشیه ملاعبدالله در منطق به حوزه علمیه قم هجرت کرد و به تحصیل ادامه داد؛ او سطوح عالیه را در محضر اساتید گرانقدر به پایان رساند، سپس در دروس خارج فقه و اصول مراجع و اساتید بزرگ شرکت کرد و فلسفه را در حد شرح منظومه از محضر آیت الله محمدی گیلانی و آیت الله انصاری شیرازی تلمذ نمود. آیت الله احمدی به عنوان نماینده مردم کرمانشاه در مجلس سوم خبرگان رهبری حضور داشت؛ او در انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی در سال 1390 ثبت نام کرد اما پیش از برگزاری انتخابات از کاندیداتوری استعفا داد.  

آیت الله احمدی در دور سوم مجلس خبرگان رهبری از سوی مردم استان کرمانشاه به عنوان نماینده مجلس خبرگان انتخاب شد و این مسئولیت را از سال 1378 تا سال 1386 برعهده داشت. او در 26 آذر ماه 1394 برای شرکت در انتخابات مجلس پنجم خبرگان رهبری به نمایندگی از مردم کرمانشاه ثبت نام کرد اما به مجلس پنجم خبرگان راه نیافت.  

نماینده مردم کرمانشاه در سومین دوره مجلس خبرگان رهبری قاضی دیوان عالی کشور استاد حوزه و دانشگاه کرمانشاه  

آیت الله ذکرالله احمدی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 از علی اکبر ولایتی، کاندیدای انتخابات حمایت کرد. او ریاست ستاد انتخاباتی دکتر ولایتی را در استان کرمانشاه را بر عهده داشت. سرانجام با برگزاری انتخابات در خردا ماه 1392، حسن روحانی رئیس جمهور منتخب مردم شد.  

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۲۹

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۰:۳۰

آیت الله ذکرالله احمدی

خلاصه زندگی نامه

 آیت الله ذکرالله احمدی، نماینده مردم کرمانشاه در سومین دوره مجلس خبرگان رهبری که تدریس در حوزه و دانشگاه استان کرمانشاه و قضاوت در دیوان عالی کشور را در سوابق خود دارد. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع