جستجو در مطالب و اشخاص
آیت الله امان نریمانی در سال 1334 در شهرستان اسلام آباد غرب از توابع استان کرمانشاه متولد شد. وی پس از اتمام دروس مقدماتی، تحصیلات خود را در زمینه علوم حوزوی تا سطح خارج فقه و اصول ارتقاء داد.ائمه جمعه شهرستان قروه استان کردستان و شهرستان اسلام آباد غرب، مدیر کل نظارت و بازرسی سازمان بازرسی کل کشور از جمله سوابق و مسئولیت های آیت الله نریمانی به شمار می رود. وی همچنین در سال 1371 در مرحله اول چهارمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم اسلام آباد غرب برای اولین بار به خانه ملت راه یافت.  

آیت الله نریمانی دوره ابتدایی و دبیرستان را تا سال پنجم ریاضی در زادگاهش و سال آخر دبیرستان را در کرمانشاه گذراند. او در سال 1354 در کنکور سراسری شرکت و در رشته مهندسی شیمی دانشگاه اصفهان قبول شد، اما از ثبت نام منصرف گشت و خود را برای شرکت در آزمون سال بعد آماده نمود و سپس به تحصیل علوم دینی درحوزه علمیه اشتغال یافت و تحصیلات خود را تا سطح خارج فقه واصول ارتقاء داد.وی با حضور در کلاسهای مرکز آموزش زبانهای خارجی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم زیر نظر مرکز زبانهای خارجی دانشگاه تهران و مرکز زبان نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران، بر زبان های عربی و انگلیسی تسلط یافت. 

آیت الله امان نریمانی در تاریخ 21 فروردین ماه 1371 با کسب 31794 رای از مجموع 95321 رای و به عبارتی با اخذ 33.3 درصد آراء به عنوان نماینده مردم اسلام آباد غرب از توابع استان کرمانشاه در مرحله اول چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی برای اولین بار به خانه ملت راه یافت. 

- نماینده مردم اسلام آباد غرب در چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی- امام جمعه شهرستان قروه از توابع استان کردستان- امام جمعه مردم شهرستان اسلام آباد غرب- مدیر کل نظارت و بازرسی سازمان بازرسی کل کشور 

تاریخ ایجاد:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۳۶

آخرین بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹:۳۷

آیت الله امان نریمانی

خلاصه زندگی نامه

 آیت الله امان نریمانی، امام جمعه و نماینده مردم اسلام آباد غرب از توابع استان کرمانشاه که در چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور داشت. 

ورود/ثبت نام

اسناد و مراجع